|
Росія постачатиме газ у Китай
Автор/джерело - © DW
|
Дата публiкацiї - 21.05.2014 17:42 | Постiйна адреса - http://www.aratta-ukraine.com/news_ua.php?id=23356
Росія і Китай підписали угоду, згідно з якою, російський газ постачатиметься до КНР. Загальна вартість контракту - 400 мільярдів доларів.
Після багатомісячних перемовин, Росія домовилась з Китаєм щодо постачання російського природного газу до КНР. Під час офіційного візиту російського президента Владіміра Путіна до Пекіна, державні енергетичні концерни обох країн - "Газпром" та CNPC - підписали угоду, яка передбачає, що російський газ постачатиметься Китаю впродовж 30 років, починаючи від 2018 року, повідомляє інформаційне агентство dpa з посиланням на керівника "Газпрому" Алєксєя Міллера.
Загалом до Китаю буде продано 38 мільярдів кубічних метрів російського газу через новий східний газопровід, який поєднає дві країни. Міллер наголосив, що "Газпром" навіть може отримати передоплату за газ. "Це великий контракт для "Газпрому", - заявив голова російського енергетичного концерну. - Таких контрактів у нас не існує з жодним іншим підприємством".
Президент Росії Путін, виступаючи в Шанхаї, назвав цю домовленість історичною. За його словами, це найбільший газовий контракт в радянській та російській історії, повідомляє державне російське інформаційне агентство ІТАР-ТАСС. Він також повідомив, що обидві країни домовились інвестувати близько 70 мільярдів доларів в розбудову інфраструктури та газогону.
Угоду про наміри щодо постачання російського газу до Китаю було укладено ще приблизно рік тому, під час візиту президента КНР Сі Цзіньпіня до Москви, але сторони ніяк не могли домовитись про ціну на газ. Алєксєй Міллер не став розголошувати подальші подробиці контракту. Ціна на газ - це "ділова таємниця", заявив він.
Спостерігачі зазначають, що з огляду на конфлікт із Заходом щодо України Москва вочевидь була змушена піти на значні поступки в переговорах з китайською стороною, повідомляє dpa. Інформаційне агентство припускає, що, враховуючи погрози санкціями з боку США та Євросоюзу, Росія змушена терміново шукати нових споживачів для свого блакитного палива. |
|
|
|
© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2025.
При передруці інформації, посилання на www.aratta-ukraine.com обов`язкове.
© Автор проекту - Валерій Колосюк.
|