|
Хроніки анексії. В Криму блокують українські сайти та пильнують користувачів соцмереж
Автор/джерело - © Українська правда
|
Дата публiкацiї - 13.08.2014 14:01 | Постiйна адреса - http://www.aratta-ukraine.com/news_ua.php?id=23822
Російська влада окупованого Криму почала полювання на користувачів в соцмережах. Кримським юзерам блокують доступ до деяких українських сайтів.
Минулого тижня в Криму заблокували такі українські сайти як "Цензор", "Главное" і "Новий регіон", пишуть Крим. Реалії.
Читачів видань з Криму тепер зустрічає напис "Доступ обмежений за рішенням суду або з інших підстав, встановлених законодавством Російської Федерації". На черзі й інші не згодні з кремлівською позицією ресурси.
"У Криму продовжують згортатися громадські й політичні права. Свобода слова, висловлення думок, зібрань є для кримчан тепер недозволеною розкішшю", – зазначають у цьому зв’язку в Мобільній групі правозахисників в АРК.
Згадані сайти недоступні поки що не в усіх юзерів, а тільки в тих, хто користується послугами певних провайдерів, які погодилися обмежити доступ до того чи іншого ресурсу на вимогу влади. Адже без провайдера чиновники цього зробити не можуть.
Заборону на відвідування сайту можна обійти нехитрими способами. Достатньо тільки ввести в пошуковику фразу "Обійти заборону на відвідування сайтів" або "Блокування сайту в РФ обійти заборону", і ви побачите багато порад.
З телебаченням і газетами складніше. У цій сфері інформаційна блокада почалася ще в березні, коли в Криму стали відключати українські телеканали. Далі з півострова пішли декілька газет. Тепер тим, у кого є інтернет, залишається дивитися українське ТБ там. У кого інтернету немає, а це левова частка путінського електорату, вибору не залишається: доводиться задовольнятися російськими телеканалами.
Приблизно з червня кримські користувачі найбільших соціальних мереж "ВКонтакті" і Facebook почали скаржитися на те, що їхні пости не тільки читають правоохоронні органи Росії, але й препарують на предмет інакомислення. Пізніше вони стають приводом для виклику в ФСБ або ж для бесіди з "дружинниками" "прем’єра" Криму Сергія Аксьонова.
"Два лоби вломилися до мене в офіс і почали розпитувати про те, чому я в соцмережі висловлюю незадоволення з приводу приєднання Криму до Росії, маю проукраїнську позицію і вивішую прапор України на своєму офісі.
Після цього мене переконливо попросили не робити цього, інакше зі мною розберуться", – повідомив власник середнього бізнесу в Криму на умовах анонімності.
Бізнесмен перестав писати в Facebook, і вивішувати прапор.
Через побоювання за свою сім’ю, він має намір продати бізнес та переїхати на материкову Україну.
Водночас, як пишуть Крим. Реалії, якщо у Facebook поки не почалися масові зачистки коментарів і постів, то в такій мережі, як "Однокласники", ця практика вже процвітає.
Одне з найпоширеніших звинувачень на адресу інакодумців – це тероризм.
У Криму під цю статтю потрапили, наприклад, режисер Олег Сенцов, якого російська влада тримає в ув’язненні, а також його знайомі, зокрема Галина Джикаєва – сімферопольський режисер і колишній художній керівник арт-центру "Карман". Їй надійшов дзвінок з ФСБ із запрошенням на зустріч, де повідомили, що вона проходить у справі Сенцова.
Російська силова машина свого домоглася – Галина Крим
залишила. Аналогічний тиск зараз триває на низку інших публічних кримчан, які поки що не покинули півострів.
|
|
|
|
© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на www.aratta-ukraine.com обов`язкове.
© Автор проекту - Валерій Колосюк.
|