Залишки знищених танків свідчать про причетність Росії до конфлікту в Україні

Автор/джерело -  © Радіо Свобода



Дата публiкацiї - 23.10.2014 20:34 | Постiйна адреса - http://www.aratta-ukraine.com/news_ua.php?id=24135

В обгорілих залишках двох танків, виявлених серед кількох десятків спалених машин поблизу села в Старобешівському районі Донецької області, військові експерти впізнали російські, пише агенція Reuters.

Як повідомляє видання, фото спалених танків показали чотирьом незалежним експертам, які підтвердили, що цей тип використовується виключно в російській армії.

Щонайменше одна з машин, погодилися експерти, є танком T-72BM, російською модифікацією відомого радянського танку. Як кажуть експерти, опитані Reuters, невідомо, щоб цю модель танків експортували.

«Велику кількість таких танків використовує російська армія, але немає даних про їх експорт або використання за кордоном», – цитує агентство військового аналітика з лондонського Міжнародного інституту стратегічних досліджень Джозефа Демпсі. За його словами, наявність цього танку на території України про постачання Росією зброї сепаратистам.

Крім того, за даними Reuters, протитанкові ракети, виявлені поблизу десятків зруйнованих танків, також свідчать про причетність Росії, оскільки на місці були виявлені частини ракет протитанкового комплексу «Корнет». Двоє з трьох опитаних агенцією експертів засвідчили, що Україна не має протитанкових ракетних комплексів такого типу.

За даними Reuters, у траншеях біля танків виявили упаковки з-під сухпайків, з етикеток яких випливає, що вони зроблені для Міноборони Росії. У компанії, яка їх виробляє, підтвердили, що ці пайки не продають за межі Росії.

Росія неодноразово заперечувала присутність своїх регулярних військ в Україні, про що заявляють Київ і Захід, і стверджувала, що російські військові або заблукали під час навчань, або взяли відпустку і поїхали на український схід добровольцями.


 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на www.aratta-ukraine.com обов`язкове.
© Автор проекту - Валерій Колосюк.