Дата публiкацiї - 6.11.2014 11:44 | Постiйна адреса - http://www.aratta-ukraine.com/news_ua.php?id=24198
З огляду на визнання Москвою «виборів» сепаратистів на Донбасі, продовження бойових дій, посилення напруження та загальне погіршення ситуації на сході України, настала черга нових санкцій з боку ЄС.
Такої думки дотримуються деякі європейські політики та експерти. Брюссель повинен триматися своєї жорстокої політики щодо Росії, доки її влада не поважатиме міжнародних законів та зобов’язань, – вважають вони.
Нова політична реальність та ситуація на сході України вимагає від Заходу чіткішої реакції, тому розширення санкцій щодо Росії було б кроком у правильному напрямку. Так вважає експерт з варшавського Центру східних досліджень Войцех Конончук. На його думку, європейська співдружність повинна надіслати до Москви потужний сигнал, що її дії на Донбасі – неприйнятні.
«Беручи до уваги те, що Росія визнає результати цих так званих «виборів» у «ДНР» та «ЛНР», ми подальшими санкціями мали б показати Росії наше неприйняття цієї політичної дійсності та незгоду з тим, що вона робить на Донбасі», – каже польський політолог, який щойно повернувся з тривалого відрядження в Україну.
У брюссельських аналітичних колах практично кожен із фахівців у справах Росії та східної Європи скаже, що брутальні порушення Москвою міжнародного права, а саме: анексія територій, втручання у внутрішні справи України, порушення її кордонів, використання армії проти держав-сусідів – усе це не має залишитися для Росії безкарним.
Обмеження для росіян повинні тривати і, за погіршення ситуації, – посилюватися, – переконаний Войцех Конончук.
Юнкер приїде в Україну ознайомитися з ситуацією
На це ж звернув увагу і голова Єврокомісії Жан-Клод Юнкер. Цей новий керівник євроустанови свій перший візит за межі ЄС планує здійснити в Україну. Він вважає, що питання санкцій надалі залежатиме від розвитку подій на сході України.
«У мене таке враження, що ті санкції, які ми вже наклали, мають залишатися там, де вони є і такими, як вони є. Казати «так» чи «ні» поглибленню або розширенню санкцій – залежатиме від розвитку подій на місці», – заважив Жан-Клод Юнкер, водночас додаючи, що «це не є питання, на яке слід знайти відповідь вже сьогодні».
Керівник відділу міжнародної політики Центру європейських політичних досліджень Стівен Блокманс сказав Радіо Свобода, що Кремлю слід нагадувати про те, що він порушує власні міжнародні зобов’язання. «Якщо політичних заяв йому недостатньо, то слід «говорити мовою санкцій», переконаний він.
Конфронтація з Росією за необхідності має бути пріоритетом ЄС – експерт
«Дії Росії в Україні порушують букву міжнародного закону й дух «мінських домовленостей», – каже брюссельський політичний аналітик. – Пріоритетом для ЄС має бути й конфронтація з Росією, якщо необхідно. Хоча нам із нею й хотілося б співробітництва, однак для цього потрібен партнер, який прагне конструктивних відносин. У випадку з Кремлем та його політичними іграми цього не спостерігається».
Стівен Блокманс додає, що «нове Придністров’я» на Донбасі, яке створює Росія, порушення «мінського протоколу», порушення режиму припинення вогню й нинішнє бажання визнати псевдовибори – все це свідчить про небажання Росії щось змінювати у цій ситуації на краще».
|