Україні протистоять 130 тисяч озброєних людей у гібридній війні

Автор/джерело -  © Радіо Свобода



Дата публiкацiї - 5.03.2015 19:28 | Постiйна адреса - http://www.aratta-ukraine.com/news_ua.php?id=24707

За даними авторитетного видання Janes Defence Weekly, яке спеціалізується на військових питаннях та озброєннях, концептуально новаторська гібридна війна Росії проти України «спрацьовує», а Київ зіткнувся з протистоянням майже 100 тисячам російських регулярних військ на Донбасі, в Криму та уздовж кордону.

Окрім цього проти Києва воює і 30 тисяч озброєних сепаратистів на Донбасі. Захід наразі, на думку видання, не знайшов адекватної відповіді на гібридну війну.

За даними Janes Defence Weekly, зараз на Сході України перебуває 14 тисяч 400 вояків регулярної російської армії, які надають підтримку 29 тисячам 300 добре озброєним сепаратистам. Тобто усього на Донбасі Україні протистоять 45 тисяч озброєних людей, які мають танки останнього покоління, БТРи, БМП, плюс сотні одиниць артилерії та ракетних установок. У Криму нині дислоковано 29 тисяч 800 російських вояків, а ще 55 тисяч 800 росіян сконцентровано уздовж українсько-російського кордону на території Росії.

Таким чином загальна кількість російських військ, які прямо загрожують Україні, становить 100 тисяч, а разом із сепаратистами Донбасу – 130 тисяч.

На думку видання, виглядає на те, що російська гібридна війна проти України досягає своєї мети.

Видання наводить дані, щодо компонентів гібридної війни, частина з яких задіюються сильно, а інші – помірковано, деякі з яких мають явних характер, а деякі – прихований.

Отже, до політичних компонентів, які діють м’яко і приховуються, належать: захоплення урядових будівель та ключових інфраструктурних об’єктів; саботаж, вбивства, тероризм; агітпроп та кампанія в ЗМІ; створення агентурної мережі. На бойовиків-сепаратистів покладаються завдання утримання контрольованих теренів, вербування «добровольців», формування ядра заколотників, знищення урядової інфраструктури на Донбасі, набір до своїх лав місцевих мешканців.

Інтенсивно і з елементами явного, відкритого характеру проводиться інтервенція, яка включає погрози та підготовку до вторгнення, знищення точок опору противника; тилове забезпечення та підкріплення вогнем, а також кібернетична агресія. Четвертий набір з арсеналу – залякування стриманням – і це здійснюється сильно і спеціально відкрито для наведення страху. Сюди відносять публічні розмови про силу російського ядерного арсеналу, порушення російською бойовою авіацією повітряного простору і навмисна демонстрація сили, натяки на можливість подальшої ескалації.

«Розплавлена електроніка дронів ОБСЄ»

Видання пише про активне застосування в гібридній війні засобів електронної війни – зокрема, як виглядає, потужних мікрохвильових випромінювачів, які можуть не лише «глушити» комунікації та розвідувальні засоби українських сил, але також здатні обеззброювати безпілотники спеціальної спостережницької місії ОБСЄ.

«Російські команди електронних засобів націлились на безпілотник Schiebel Camcopter, який належав спостерігачам і розплавили бортову електроніку до такої міри, що дрони безконтрольно кружляють перед тим, як впасти на землю», – пише видання, цитуючи одного з учасників недавньої зустрічі українських та американських військових експертів у Дніпропетровську.

Проблема в тому, пише видання, що засоби електронної війни розташовуються біля дитсадків, шпиталів чи житлових будинків і українські сили таким чином не можуть завдати по них удару, побоюючись жертв серед цивільних.

«Війна проти України не є «новою» стратегією для Москви. Російський Генштаб готувався до українського типу бойових операцій з 1990 року», – пише видання.

«Інформаційна війна»

Невід’ємною складовою гібридної війни є інформаційна кампанія. Російська інформаційна війна включає бюджетне фінансування мережі Russia Today, що становить 300 мільйонів доларів на рік.

Також російська держава виділяє 100 мільйонів доларів щороку на фінансування проросійських неурядових організацій.

Назагал, на думку видання, українська армія є серйозно недоукомплектованою цілим списком обладнання, якого конче потребує. Зокрема йдеться про безпечні системи комунікацій, протитанкову зброю з подвійними боєголовками, радари, які здатні фіксувати джерело ворожого вогню, безпілотники – як для розвідувальних місій, так і такі, що здатні наносити ракетні удари.

А також українцям бракує здатності збирати і обробляти багатоканальну і багатоджерельну розвідувальну інформацію і подавати її об’єднаному центру командування і контролю, щоб пробратися всередину механізму ухвалення військових рішень російською стороною, зауважує видання.

Видання також цитує європейських експертів, які кажуть, що Європа розділена у ставленні до українського конфлікту і є нагальна потреба в сильному американському лідерстві в НАТО, без чого Північноатлантичних альянс перетвориться на «ходячий труп».


 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на www.aratta-ukraine.com обов`язкове.
© Автор проекту - Валерій Колосюк.