Ціни на продукти в Росії зростають, але Путін не боїться протестів

Автор/джерело -  © Дзеркало тижня



Дата публiкацiї - 3.04.2015 13:00 | Постiйна адреса - http://www.aratta-ukraine.com/news_ua.php?id=24831

Ціни на продукти харчування в Росії стрімко зростають через зовнішню політику Кремля і внутрішні економічні помилки, які російська влада вчинила впродовж останніх 15 років.

Але було би передчасним чекати, що довгі черги по хліб чи молоко змусять Владіміра Путіна піти.

Про це на сторінках Newsweek пише Пол Маттер, який зауважує, що насправді в росіян не так і багато способів, щоб змусити уряд відповісти за становище країни.

Тож вони будуть терпіти тяжку ситуацію, тому що вважають, що "могло бути й гірше". Нові продукти з "патріотичними назвами" з’являються на полицях російських крамниць на заміну забороненому імпорту.

Кремль заборонив харчі з-за кордону у відповідь на санкції Заходу, які були введені через війну проти України. Ціни на їжу зростають, російські виробники не можуть заповнити прилавки і компенсують нестачу товарами з Туреччини, Південної Азії і Південної Америки. Такі товари, як шоколад, стали розкішшю, не кажучи про крупи і м’ясо.

А за межами людських шлунків, цифри ще менш оптимістичні. ВВП за 2014 рік зріс лише на 0,4%, а цього року скоротиться на 0,8%. Різке падіння цін на нафту і спроба Кремля утримати економіку на плаву за допомогою державних резервів демонструють, як мало російська влада зробила, щоб в тяжкі дні країна не постраждала.

Оглядач пише, що економічні рани Росії настільки глибокі, що навіть відновлення торгівлі між ЄС і Росією у звичному форматі не покращило б ситуацію до становища, яке було до початку війни в Україні. Разом з тим, росіяни готові миритися з погіршенням рівня життя, підвищенням цін і порожніми полицями. При цьому, на думку автора, вони знають, що не ЄС і Захід винні в їхньому становищі. "Вони розуміють, що російські чиновники, а не якийсь там ЄС, позбавили крамниці польських яблук і американської свинини. Вони знають, що ситуація не покращуються, і зовсім не раді випробовувати своє терпіння, яке дозволяє їм переживати погіршення рівня життя і купівельної спроможності. Але навіть "близьке оточення" олігархів можна змусити замовчати. Ті, хто протестують, лишаються без права вести бізнес в Росії", - йдеться в статті.

Оглядач додає, що Кремль продовжує латати діри в економіці за допомогою грошей з державного резерву, вкладаючи їх у промисловий сектор. Це дозволяє зберегти робочі місця і уникнути масштабного народного невдоволення. На думку автора, доки росіяни будуть мати можливість заробити гроші на мінімальні потреби, вони не вийдуть на вулиці. Наприкінці минулого року в Росії почалася паніка через дефіцит гречки. Люди запасалися крупами так інтенсивно, що деякі супермаркети обмежили продаж.

В цей же час, світові ціни на продовольство за останній рік впали майже на 20%.


 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на www.aratta-ukraine.com обов`язкове.
© Автор проекту - Валерій Колосюк.