У Кремлі вважають, що заборона нацизму і комунізму в Україні шкодить мирному процесу

Автор/джерело -  © Українська правда



Дата публiкацiї - 14.04.2015 14:24 | Постiйна адреса - http://www.aratta-ukraine.com/news_ua.php?id=24873

Міністр закордонних справ Російської Федерації Сєргєй Лавров назвав згубними для мирного процесу на Донбасі дії Верховної Ради з декомунізації українського суспільства.

За його словами, про це він говорив на зустрічі голів МЗС країн "нормандської четвірки" у Берліні 13 квітня.

"Зрозуміло, ми привернули увагу до нинішньої ситуації на Україні й законів, які ухвалює Верховна Рада – "декомунізація", героїзація нацистів. Будемо постійно звертати на це увагу наших партнерів", - цитує Лаврова МЗС РФ.

"Я думаю, що вони розуміють, наскільки згубна для мирного процесу подібна активність Верховної Ради", - сказав голова МЗС РФ.

За словами Лаврова, "поки жодних запевнень про те, що буде вжито якісь кроки з боку Євросоюзу й від наших німецьких і французьких партнерів, ми не почули".

"Але, мені здається, вони всі чудово розуміють і особливо те, що продовження лінії на героїзацію нацистів і дегероїзацію справжніх героїв Другої світової війни й Великої Вітчизняної війни ризикує підірвати мінський процес", - додав російський дипломат.

Як відомо, 9 квітня Верховна Рада ухвалила закон про заборону пропаганди комуністичного й нацистського режимів в Україні. Ним заборонено прославляти комунізм, публічно заперечувати злочинний характер комуністичного й нацистського режимів, використовувати символіку відповідних партій і популяризувати їхніх героїв.

У зв’язку з цим законом належить перейменувати вулиці й населені пункти, названі на честь представників комуністичного режиму – героїв радянського минулого. Також із публічного простору має бути вилучено символіку СРСР і нацистської Німеччини.

Крім того, 9 квітня Верховна Рада ухвалила закон, який передбачає відкриття архівів репресивних органів комуністичного режиму.

Того ж дня Верховна Рада визнала організаціями, які боролися за незалежність України у ХХ сторіччі, Союз визволення України, УСС, УНР, Гетьманат, ЗУНР, партизанські і повстанські загони Наддніпрянщини, Карпатську січ, УПА, ОУН, Сойм Карпатської України, Українську Гельсінську спілку тощо.

Також Верховна Рада тоді ухвалила закон, який передбачає замість використання терміна "Велика Вітчизняна війна" використання терміна "Друга світова війна" щодо подій 1939-1945 років. Цим законом 8 травня оголошено Днем пам’яті й примирення на честь усіх жертв Другої світової війни, а 9 травня – Днем перемоги над нацизмом у Другій світовій війні.


 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на www.aratta-ukraine.com обов`язкове.
© Автор проекту - Валерій Колосюк.