Росія за рік перетворилася на азійську диктатуру

Автор/джерело -  © Дзеркало тижня



Дата публiкацiї - 23.06.2015 14:45 | Постiйна адреса - http://www.aratta-ukraine.com/news_ua.php?id=25166

Експерти Freedom House впродовж 10 років не фіксували таких серйозних порушень прав людини в Росії, як в минулий рік, впродовж якого російська армія дестабілізувала Україну.

Про це сьогодні пише Rzeczpospolita з посиланням на цьогорічний звіт правозахисної організації.

За шкалою від 1 до 7, в якій вищий показник означає серйозніші проблеми з дотриманням прав людини, Росія здобула 6,46 балів. Таким чином, вона стала в один ряд з "консолідованими диктатурами", які утримують владу в своїх руках у Азербайджані (6,75 балів), Таджикистані (6,39 балів), Узбекистану і Туркменістану (по 6,93 бали) і Білорусі (6,71 балів).

Експерти зауважили, що режим Владіміра Путіна впродовж останнього року знищував останні незалежні видання в Росії, переслідував громадські організації і посилював контроль в інтернеті. На думку Freedom House, таким чином Кремль хоче "запобігти розповсюдженню демократичної зарази" з України.

Таким чином, на очах світу формується новий блок країн з жорстокими репресивними режимами. В Узбекистані, наприклад, введений так званий "превентивний" арешт. У Казахстані і Азербайджані переслідують правозахисників. Сам азербайджанських президент Ільхам Алієв визнав, що в ув’язненні утримуються близько 100 демократичних активістів.

При цьому експерти Freedom House зауважують, що західні уряди не намагаються тиснути на ці диктатури, щоб змінити ситуацію. Найбільше занепокоєння у Європи викликає Білорусь, оскільки вона найближче розташована до кордонів ЄС. Однак репресії у Туркменістані, Узбекистані і Азербайджані значно жорстокіші, ніж дозволяє собі Олександр Лукашенко.

В цей же час, три пострадянські країни, які підписали угоди про асоціацію з ЄС, виглядають значно привабливіше. За шкалою Freedom House, Україна отримала 4,75 бали, Молдова 4,86 бали, а Грузія – 4,64 бали. Автори доповіді вважають, що ці країни провели серйозні зміни і більше не авторитарні, але все ще "в перехідному стані". На думку правозахисників, саме це відділяє Україну, Грузію і Молдову, від таких країн, як Росія, де демократія занепадає.

Раніше правозахисники Freedom House попереджали, що демократія у світі стикається з найбільшою загрозою за останні 25 років. Серед кричущих порушень стандартів демократії аналітики відзначили вторгнення Росії в Україну. На їхню думку, криза в Україні є наймасштабнішою на просторах Європи з часів Балканських воєн. "Російська інтервенція була прямим порушенням міжнародного договору, який гарантував Україні її територіальну цілісність. Президент РФ Владімір Путін зробив своє презирство до цінностей ліберальної демократії безпомилково ясним. Він і його прихильники прирівняли грубу пропаганду до теперішнього журналізму, ставилися до борців за права людини як до ворогів держави і таврували представників ЛГБТ-спільноти (лесбіянок, геїв, бісексуалів і трансгендерів) як морально деградуючих", - наголошували у Freedom House.


 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на www.aratta-ukraine.com обов`язкове.
© Автор проекту - Валерій Колосюк.