Росія не планує воювати в Сирії. Як в Україні?

Автор/джерело -  © BBC



Дата публiкацiї - 28.09.2015 11:35 | Постiйна адреса - http://www.aratta-ukraine.com/news_ua.php?id=25576

Президент Росії Владімір Путін заявив, що російські війська не братимуть участі в будь-яких військових операціях у Сирії.

"В усякому разі, на сьогодні ми цього не плануємо", - сказав пан Путін в інтерв’ю програмі "60 хвилин" американського телеканалу CBS.

Тим не менше, він підтвердив готовність Росії допомагати уряду Башара Асада, заявивши, що в Сирії зараз є лише одна легітимна армія.

Говорячи про ситуацію в Україні, російський президент вкотре повторив думку, що до зміни української влади причетні США.

Пан Путін зараз перебуває у США, і в понеділок має виступити на Генеральній асамблеї ООН.

Росія і Сирія

Загони сирійської опозиції, яку підтримують США, російський лідер назвав "терористичними організаціями".

"Там є лише одна звичайна легітимна армія. Це армія президента Сирії Асада. І йому протистоїть, за інтерпретацією деяких наших міжнародних партнерів, опозиція. Але насправді, в житті, реально армія Асада бореться з терористичними організаціями", - сказав російський президент.

Посилення російської військової присутності в Сирії останнім часом викликає дедалі більшу тривогу у Вашингтоні, але пан Путін в інтерв’ю CBS сказав, що дії Москви - абсолютно законні і відповідають Статуту ООН.

"В цьому випадку ми маємо справу з проханням сирійського уряду про надання їм військово-технічної допомоги, що ми і робимо в рамках абсолютно легальних міжнародних контрактів", - сказав Владімір Путін.

Він додав, що російська влада розмірковує над тим, як "інтенсифікувати роботу із президентом Асадом, і з партнерами в інших країнах".

При цьому російський президент визнав, що угруповання "Ісламська держава", яке контролює більшу частину сирійської території, безпосередньо загрожує Росії. Перспектива появи в Росії бойовиків "ІД, за словами Путіна, - головний мотив допомагати режиму Асада.

"Понад дві тисячі бойовиків - вихідців із колишнього Радянського Союзу перебувають на території Сирії. Є загроза, що вони до нас повернуться, - сказав Владімір Путін. - Тож замість чекати, поки вони до нас повернуться, краще допомогти Асаду боротися з ними там, на території Сирії".

"Ми пропонуємо співпрацю і країнам регіону, ми намагаємося створити якусь координаційну структуру", - сказав російський президент.

"Антисирійська пропаганда"

Він також розкритикував неефективну, на його думку, американську політику в регіоні.

"На мій погляд, надання військової підтримки нелегітимним структурам не відповідає принципам сучасного міжнародного права і Статуту організації Об’єднаних Націй. Ми підтримуємо виключно легальні урядові структури", - сказав Владімір Путін.

Чарлі Роуз, який проводив інтерв’ю, сказав російському президентові, що режим Башара Асада жорстоко розправляється з власним народом, що грає на руку "Ісламському державі". Тому, як вважають у Вашингтоні, відхід Башар Асада сприятиме боротьбі з "ІД".

"Висловлюючись професійною мовою спецслужб, можу сказати, що така оцінка - це явний активний захід ворогів Асада. Це антисирійська пропаганда", - відповів Владімір Путін.

Поважати суверенітет України

Говорячи про ситуацію в Україні, російський президент вкотре повторив думку, що до зміни української влади причетні США.

"Наші партнери в Сполучених Штатах не приховують, що підтримували тих, хто виступав проти президента Януковича", - додав він, згодом підкресливши, що Росія "ніколи не брала і не збирається брати участі в діях, спрямованих на повалення легітимної влади".

Відповідаючи на питання, чи поважає він суверенітет України, російський лідер відповів ствердно, зауваживши, що "ми хотіли би, щоб і інші країни поважали суверенітет інших країн, зокрема й України".

"А поважати суверенітет - це значить не допускати державних переворотів, антиконституційних дій і незаконного зміщення легітимної влади", - пояснив він.

Раніше представник держдепу США Вікторія Нуланд заявила, що США не фінансували акції протесту, які завершились зміною влади в країні.

"Не все відразу виходить"

Владімір Путін не відповів на запитання, що він думає про Барака Обаму, з яким має зустрітися у Нью-Йорку в понеділок. "Я не вважаю себе вправі давати оцінки президенту Сполучених Штатів. Це справа американського народу", - сказав російський президент.

У відповідь на запитання про авторитарний характер російської влади Владімір Путін визнав, що "не у всіх і не все відразу виходить", зауваживши, що в Сполучених Штатах демократичний процес тривав довгий час.

"Люди називають мене по-різному", - сказав Владімір Путін у відповідь на слова ведучого, що дехто називає його царем.

"Ні, це мені не підходить. Мені не важливо, як мене називають, будь-то доброзичливці, друзі чи політичні опоненти. Важливо, що ти сам повинен зробити для інтересів країни, яка довірила тобі пост глави російської держави".


 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на www.aratta-ukraine.com обов`язкове.
© Автор проекту - Валерій Колосюк.