|
Смоленська катастрофа: президентський літак розвалився в повітрі
Автор/джерело - © Українська правда
|
Дата публiкацiї - 10.04.2017 15:07 | Постiйна адреса - http://www.aratta-ukraine.com/news_ua.php?id=27428
Літак президента Польщі Леха Качинського 10 квітня 2010 року поблизу аеродрому у Смоленську почав розпадатися задовго до злітно-посадкової смуги.
Про це заявив голова підкомісії з розслідування Смоленської катастрофи Вацлав Берчинський, повідомляє TVP.info.
"Тепер ми точно знаємо, що літак розвалився в повітрі… Ми ретельно проаналізували переговори пілотів з вежею. Літак почав розпадатися задовго до злітно-посадкової смуги. Його частини розлетілися на десятки метрів, перш ніж впасти на землю", - сказав Берчинський.
Видання Onet, посилаючись на висновки комісії, які мають бути представлені сьогодні, повідомляє, що літак зазнав часткової дефрагментації в 900 метрах від лінії злітно-посадкової смуги аеропорту в Смоленську.
Крім того, комісія вважає, що диспетчери у Смоленську неправильно вели президентський літак на посадку.
Як приклад вони наводять траєкторію зниження російського літака Іл-76, який мав приземлитися у Смоленську незадовго до польського літака, але зрештою полетів на запасний аеродром.
На думку членів польської підкомісії, траєкторії заходу на посадку двох літаків значно відрізняються, що може свідчити про свідоме введення в оману польських пілотів.
Як повідомлялося, прокуратура Польщі сформулювала нові звинувачення на адресу російських диспетчерів і третьої особи у вежі контролю за польотами у справі розслідування Смоленської катастрофи.
Диспетчерів звинувачують в умисних діях, що призвели до катастрофи.
10 квітня 2010 року неподалік летовища "Сєвєрний", що поблизу Смоленська, розбився літак Ту-154 з президентом Польщі Лехом Качинським на борту.
У катастрофі загинуло 96 осіб. Польська делегація прямувала на жалобні заходи з нагоди 70-ї річниці Катинського злочину.
|
|
|
|
© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на www.aratta-ukraine.com обов`язкове.
© Автор проекту - Валерій Колосюк.
|