|
Шпигуноманія. Чекісти звинувачують дипломата і журналіста з України у шпигунстві
Автор/джерело - © BBC
|
Дата публiкацiї - 20.11.2017 17:29 | Постiйна адреса - http://www.aratta-ukraine.com/news_ua.php?id=28073
Мінськ звинувачує Київ у створенні агентурної мережі на території Білорусі.
| Совітський агітплакат часів сталінізму | У білоруському КГБ стверджують, що затриманий раніше український журналіст Павло Шаройко зізнався у роботі на розвідку. Про це заявив офіційний представник КГБ Дмітрій Побяржін, передає кореспондент російської служби Бі-бі-сі Татьяна Мельничук.
Радника українського посольства у Білорусі Ігоря Скворцова оголосили персоною нон-грата через те, що він нібито був координатором Шаройка. КГБ назвав дипломата співробітником Головного управління розвідки Міноборони, а його роботу у посольстві - прикриттям.
"Затримали на гарячому"
Білоруські спецслужби заявляють, що Павло Шаройко є полковником військової розвідки України і його робота на посаді акредитованого кореспондента Національної суспільної телерадіокомпанії України була прикриттям.
Як стверджує КГБ, вони отримали "докази його протиправної діяльності, що завдає шкоди національним інтересам Білорусі".
Під час обшуку у Шаройка знайшли копії розвідувальних донесень, "спрямованих раніше в центр", сказав представник КГБ.
Спецслужба стверджує, що Шаройко створив агентурну мережу з білорусів, які за винагороду збирали для нього розвіддані.
Щодо Павла Шаройка порушили кримінальну справу за статтею 358 КК Білорусі - за шпигунство.
При зборі секретних матеріалів також затримали громадянина Білорусі, його звинуватили у державній зраді. Він, за повідомленням Дмітрія Побяржіна, визнав свою провину і розповів, що за завданням української розвідки за гроші передавав інформацію про обороноздатність Білорусії.
Працював у ГУР
Павло Шаройко закінчив Львівське вище військово-політичне училище за спеціальністю військова журналістика.
У 2001 році в Головному управлінні розвідки Міноборони України вперше створили прес-службу, яку очолив Павло Шаройко. У ГУР він працював до 2009 року.
У Білорусі Шаройко спочатку очолював корпункт українського агентства УНІАН, потім став власкором "Українського радіо".
Про затримання Павла Шаройка стало відомо 17 листопада, коли про це в Києві заявив голова Національної телерадіокомпанії України Зураб Аласанія.
Дружина Шаройка Олена, яка була тоді в столиці України, розповіла пресі, що не повідомляла про арешт, боячись нашкодити чоловікові. За її словами, в мінській квартирі, яку знімали подружжя, в день затримання провели обшук.
Жінка згодом повідомила, що Павло Шаройко перебуває в СІЗО КДБ в Мінську.
Дмітрій Побяржін розповів, що КГБ і МЗС інформували Україну про затримання Шаройка ще 25 жовтня, але "з урахуванням характеру двосторонніх відносин" домовились не розголошувати інформацію.
Як повідомляють українські ЗМІ, Олена Шаройко з дочкою повернулися до Мінська, щоб допомагати чоловіку.
МЗС України також перевіряє інформацію про затримання в Білорусі ще одного українця - Олександра Скиби. За даними ЗМІ, директора ПАТ "Завод обважнювачів" затримали ще 15 листопада, коли він поїхав до Мінська на ділові переговори.
В серпні у Білорусі зник 19-річний син офіцера Держприкордонслужби України Павло Гриб. Пізніше стало відомо, що його затримала ФСБ Росії і доправили до слідчого ізолятора російського Краснодара.
|
|
|
|
© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на www.aratta-ukraine.com обов`язкове.
© Автор проекту - Валерій Колосюк.
|