«Авіалінії Антонова» брали участь у підготовці запуску ракети SpaceX

Автор/джерело -  © Радіо Свобода



Дата публiкацiї - 7.02.2018 15:23 | Постiйна адреса - http://www.aratta-ukraine.com/news_ua.php?id=28330

Компанія «Авіалінії Антонова» брала участь у підготовці запуску компанією Ілона Маска SpaceX важкої ракети-носія Falcon Heavy, повідомляє посольство України в США.

«Українські «Авіалінії Антонова» взяли безпосередню участь у підготовці запуску, надавши свій літак Ан-124-100 «Руслан» для перевезення складових ракети. Мова йде про частину головного обтічника ракети з габаритами, які здатний вмістити тільки такий потужний вантажний літак як український «Руслан», – йдеться в повідомленні.

У посольстві уточнили, що місяць тому український літак подолав 3 613 кілометрів протягом 4,5 годин, «забезпечивши своєчасну доставку складової ракети Falcon Heavy для її вчасного запуску з космодрому на мисі Канаверал».

Перший запуск важкої ракети-носія Falcon Heavy до геліоцентричної орбіти навколо Сонця відбувся 6 лютого у Флориді. Запуск Falcon Heavy пройшов з космодрому космічного центру імені Кеннеді, всередині ракети розташувався власний автомобіль Ілона Маска Tesla Roadster червоного кольору. За кермо машини посадили манекен у скафандрі SpaceX.

Раніше Маск виклав відеоролик, в якому змодельовано перший запуск Falcon Heavy: старт, відділення та повернення на мис Канаверал бічних ступенів, скидання головного обтічника і виведення на орбіту корисного навантаження.

Falcon Heavy створювалася на базі ракети-носія Falcon 9 і являє собою три розгінних блоки, об’єднані в одну ракету-носій. Кожен сегмент (центральний і два прискорювачі з боків) оснащений дев’ятьма двигунами. Ракета, за розрахунками, здатна вивести на низьку навколоземну орбіту до 63 тонн вантажу.

Перші випробування Falcon Heavy пройшли в травні минулого року. Тоді центральну частину ракети успішно випробували на вогнестійкість.


 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на www.aratta-ukraine.com обов`язкове.
© Автор проекту - Валерій Колосюк.