В Україні активно розвивається зелений туризм, але немає відповідних законів

Автор/джерело -  © 5 канал



Дата публiкацiї - 19.05.2007 02:03 | Постiйна адреса - http://www.aratta-ukraine.com/news_ua.php?id=2901

Зелений туризм в Україні потерпає від відсутності необхідних законів, реклами та кредитів. Але попри це розвивається.

У дворі садиби зеленого туризму “Звенигород” (с.Балико-Щучинка, Київська область)

Під Києвом, у Музеї народної архітектури, власники приватних садиб з усіх регіонів країни представляли різноманітні туристичні пропозиції.

Карпатські гори, замки Львівщини, волинські озера, подільські Товтри, степи Херсонщини та ще багато красот агітують відвідувати прихильники екологічного відпочинку. Він стає дедалі популярнішим і чи не в кожному селі знайдеться хата, у якій радо приймають туристів. Для більшості селян це все ще спосіб виживання і лише для одиниць - бізнес.

Віталій Шевченко приймає у своїй гуцульській садибі гостей вже сьомий рік однак - прибутки від цієї справи почав отримувати не так давно.

Валерій Шевченко, власник сільської садиби:
"Перш за все потрібна сама садиба. Вона повинна бути в гарному місці, в ній має бути чисто, в ній має бути дуже уютно і безпечно. Але дуже важливо хто цією справою займається. І чоловік, і жінка, і діти в цій сім'ї мають любити цю справу."

Здавалося б формула успіху проста. Однак селянам катастрафічно бракує державної підтримки. Передусім, бодай закону, який визначив би правила гри на цьому полі.

Віталій Чернець, спеціаліст з організації туризму Волинської ОДА:
"Ми керуємося тільки постановою з надання послуг з тимчасового розміщення та Законом "Про особисте селянське господарство". Закону "Про сільський зелений туризм" на жаль немає. Є тільки постанова кабміну "Про державну підтримку розвитку сільського зеленого туризму в Україні". Підтримка не передбачає, на жаль, фінансової допомоги."

Спілка сприяння зеленому туризму лобіює спеціальний закон вже кілька років і лише нещодавно домоглася його реєстрації. Законопроект передбачає передусім легалізацію екотуризму, а також оподаткування власників садиб. Та перед тим, як оподатковувати селян, - каже голова спілки Володимир Васильєв, - потрібно дати стимул для розвитку їхньої справи.

Володимир Васильєв, голова Спілки сприяння розвитку сільського зеленого туризму України:
"Сьогодні необхідно зробити дешеві кредити для того щоб сільський господар зміг реконструювати або побудувати будинок для прийому туристів. Також треба навчати сільського господаря. А держава повинна рекламувати зелений туризм, рекламувати такий спосіб відпочинку та конкретні садиби."

Зелений туризм це не лише мальовничі пейзажі. Мешканці великих міст їдуть на село, щоб відпочити від цивілізації, а також навчитися різноманітних ремесел, адже господарі часто пропонують майстер-класи з гончарства, бджолярства, полювання, лозоплетіння та багато іншого. Сільський туризм - це національний колорит, який міг би стати приманкою для закордонних відпочивальників, але іноземна клієнтура становить наразі не більше 20 відсотків - адже якість послуг в Україні ще далека від європейської.


 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на www.aratta-ukraine.com обов`язкове.
© Автор проекту - Валерій Колосюк.