У столиці Білорусі затримали трьох журналістів телеканалу “Настоящее Время”, які приїхали висвітлювати вибори. Двоє з них - українці.
Серед затриманих - Ірина Ромалійська, Іван Гребенюк. Вони - громадяни України. А також Юрій Баранюк - росіянин.
Як повідомили ВВС News Україна у МЗС, український консул в Мінську Руслан Семенченко контактував з місцевими правоохоронними органами, щоб з’ясувати причини затримання.
Консул планує виїхати на місце, де тримають журналістів.
Про причини затримання інформації точної немає. Повідомляється, що людей забрали з готелю, їхні телефони не відповідають.
За інформацією білоруського видання naviny.by, наразі журналісти перебувають у Московському відділку поліції Мінська.
Ірина Ромалійская - ведуча інформаційної програми "Вечір".
Іван Гребенюк - український журналіст, який працює у Празі.
Юрій Баранюк - власний кореспондент телеканалу "Настоящее Время" у Санкт-Петербурзі.
Канал направив запити про затримання кореспондентів до МВС Білорусі.
"Настоящее время" — це міжнародний російськомовний телеканал з редакцією у Празі.
Мітинги і затримання
9 серпня у Білорусі відбудуться президентські вибори. Вперше в сучасній історії країни вибори супроводжуються масовими протестами проти політики Олександра Лукашенка.
65-річний Олександр Лукашенко керує країною беззмінно вже майже 26 років.
Опозиція Білорусі протягом останніх тижнів виводить на протести десятки тисяч людей. Вони виступають за мирну зміну влади у країні.
Двоє потенційних кандидатів в президенти - Віктор Бабарика та Сергій Тихановський перебувають у СІЗО. Ще один кандидат Володимир Цепкало втік з країни.
Люди в багатьох містах Білорусі вийшли на вулиці 14 липня - після того, як Центрвиборчком відмовився зареєструвати кандидатами Віктора Бабарика та Валерія Цепкала.
Головною надією білоруської опозиції і конкуренткою Олександра Лукашенка на виборах стала Світлана Тихановська. Її чоловіка не пустили на вибори.
Кожен день в країні затримують блогерів, журналістів і активістів.
Журналісти повідомляють, що під час мітингів у Білорусі відключають інтернет. Багато іноземних ЗМІ не акредитували для роботи у день виборів.
Лукашенко всі звинувачення в утисках свободи слова заперечує.