|
У світі вітатимуть ядерну Україну, як фактор стримування потенційного агресора
Автор/джерело - © Аратта-Україна
|
Дата публiкацiї - 26.02.2008 22:56 | Постiйна адреса - http://www.aratta-ukraine.com/news_ua.php?id=4726
Останні заяви російського Президента Путіна із неприхованими погрозами на адресу України і пряме і неодноразове втручання у внутрішні справи України, примушує депутатів правлячої коаліції до дискусії щодо відновленння ядерного статусу держави.
| Бойовий залізничний ракетний комплекс 15П961 “Молодець” із МБР 15Ж61 (РТ-23 УТТХ) або SS-24 “Sсаlреl” Моd 3 (РL-4). | “Український парламент має обговорити питання адекватної реакції на заяву російської влади про перенацілення ракет на Україну”.
Про це під час прес-конференції у Києві сказав член фракції “Наша Україна – Народна Самооборона” Владислав Каськів.
За словами депутата, його ініціатива обговорити можливість відновлення ядерного статусу України “викликана об'єктивними геополітичними обставинами”. Зокрема, він наголосив, що “це пов'язано із заявою Володимира Путіна про можливість перенацілити російські ракети на Україну в разі приєднання нашої держави до Плану дій щодо членства в НАТО”.
Каськiв зазначив, що “такі заяви не може проігнорувати український політикум”. За його словами, “насамперед необхідно розпочати дискусію, а не намагатися заплющити очі на наявну проблему”. Депутат наголосив, що у зв'язку з цим “український парламент має розпочати серйозну внутрiшню дискусiю стосовно побудови лiнiї вiдносин України та Росії”. Каськiв також вважає, що “цi питання необхiдно обговорювати на рiвнi парламентських слухань”.
Депутат зазначив, що виступатиме з такою iнiцiативою.
Крiм того, на його думку, “це питання Україна має обговорити на дипломатичному рiвнi, провiвши консультацiї з гарантами української безпеки у зв'язку з односторонньою вiдмовою вiд ядерного статусу”.
Каськiв наголосив, що “це питання має бути обговорено і на засiданнi Ради нацiональної безпеки та оборони України”. Водночас полiтик зазначив, що вiдповiдь України на такi заяви росiйської влади має бути "адекватною та симетричною". "Безумовно, це абсолютно не означає, що Україна має зараз порушувати питання про змiну свого статусу або про вiдмову вiд мiжнародних зобов'язань", - наголосив депутат, додавши: "Я особисто не прихильник ядерного статусу України".
"Якщо загроза або заява росiйської влади набиратиме дедалi чiткiших контурiв, Українi потрiбно серйозно ставити питання про вiдновлення ядерного статусу", - сказав Каськiв.
При цьому депутат наголосив, що питання стосовно можливостi вiдновлення ядерного статусу Україна має обговорити зi своїми партнерами, зокрема з країнами Європейського Союзу, Схiдної Європи та iншими. Вiн додав, що “Україна не може ухвалювати такi рiшення, не провiвши узгодження та попереднiх консультацiй зi своїми партнерами”. |
|
Бойовий залізничний ракетний комплекс SS-24 “Sсаlреl” Моd 3 (РL-4) виробництва "Південмашу". | Замість післямови. Практично із перших днів української державної незалежності із Москви постійно лунають або погрози, або під проводом російських спецслужб влаштовуються безлади, дестабілізується ситуація у декількох регіонах нашої держави.
Останні заяви кремлівського диктатора Путіна із прямими погрозами націлити ядерні ракети на територію України у разі розширення співробітництва із НАТО, свідчать про те, що російське керівництво де-факто, в односторонньому порядку, денонсувало гарантії державного суверенітету та територіальної цілісності України, які зафіксовані у міжнародних Договорах щодо ядерного роззброєння України.
Чи варто чекати, поки на наші голови посипляться бомби і ракети і територія нашої держави перетвориться на другу Чечню? Напевно, слід активно розпочинати втілювати у життя стару, як світ істину: розбійника може зупинити тільки усвідомлення того, що він отримає гідну відсіч.
Іншого шляху - просто не існує.
|
|
|
|
© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на www.aratta-ukraine.com обов`язкове.
© Автор проекту - Валерій Колосюк.
|