|
У НСНУ заговорили про єдність коаліції. Після нищівної поразки у столиці
Автор/джерело - © Аратта-Україна
|
Дата публiкацiї - 26.05.2008 16:05 | Постiйна адреса - http://www.aratta-ukraine.com/news_ua.php?id=5168
Нашоукраїнці вважають, що замість чвар потрібно зосередитися на конретному результаті. Назріває переформатування коаліції у вигляді бунту маленьких нардепів.
“Не знаю, що робити, щоб унеможливити різного роду провокації, направлені на переформатування коаліції. Але точно знаю, що той, хто влаштовує подібні провокації – небезпечно грається з майбутнім України”.
Про це в інтерв’ю сказав народний депутат фракції НУ-НС, заступник голови парламентського Комітету з питань державного будівництва та місцевого самоврядування Юрій Ключковський.
Ключковський висловив переконання, що “окремо нас можуть знищувати, а разом, коли ми – коаліція, коли ми тримаємося купи, ми здатні визначати ситуацію, як це, приміром, було під час голосування в парламенті у п’ятницю”.
“Так чи інакше, сьогодні тверезий розум підказує, що якщо коаліцію не зміцнювати, то гірше буде всім, без винятку, і насамперед Україні, - підкреслив народний депутат. – Сьогодні перед нашою державою стоять настільки серйозні загрози, що лише консолідована діяльність коаліції і відсутність будь-яких політичних спекуляцій, спроб щось здобути за рахунок шкоди партнеру, - зможуть із ними впоратися”.
“Україні можна буде досягнути перемог по всім напрямкам лише тоді, коли коаліція у своїй діяльності буде керуватися розумом, а не емоціями”, - наголосив Ключковський.
“Коаліція - це унікальний інструмент, який вперше за часи незалежності опинився в руках демократичних сил. І ми повинні навчитися ним володіти". - сказала народний депутат Секретар парламентського Комітету з питань охорони здоров’я Лілія Григорович, оцінюючи ситуацію в коаліції та подальші перспективи її роботи.
“Коаліція - це інструмент для системних змін у житті народу, а не “драбина”, щоб комусь по ній піднятися, чи “парасолька”, яку відкривають, коли йде дощ, і закидають на шафу, коли дощу немає”, - наголосила народний депутат.
На її переконання, “треба відкинути всі розмови про те, що хтось комусь в коаліції заважає жити і перейти до вирішення нагальних питань життєдіяльності країни, зосередитись на питаннях загальнодержавного значення”.
За словами Лілії Григорович, “роботу більшості слід спрямувати в русло виконання коаліційної угоди, слід працювати на результат”. На переконання народного депутата, “результат – це не терміновий продаж Одеського припортового заводу, виплата тисячі гривень, вкидання на ринок іноземного м`яса чи розмови про дострокові вибори”, - зауважила народний депутат.
“Результат – це коли через кілька років злагодженої, ефективної, сподвижницької роботи коаліції громадяни за показниками свого життя зможуть сказати – "вони це зробили”, - переконана Григорович.
Голова Комітету Верховної Ради з питань національної безпеки та оборони Анатолій Гриценко називає неможливим переформатування коаліції сьогодні, проте не виключає, що якщо ситуація й далі погіршуватиметься, то це може статися.
Він допускає, що переформатування коаліції може бути різним і загострює увагу на спробах розвалити нинішню і сформувати нову коаліцію під виконання завдань, що мають мало спільного з інтересами держави і простих громадян.
«Переформатування «за поняттями», на користь кількох сімей, з метою подальшого дерибану майна, яке ще залишилося в державній власності, під гарантії другого терміну Президента – такий варіант не хочу навіть обговорювати, адже це сценарій остаточного руйнування нашої держави», - переконаний Гриценко.
На думку депутата НУ-НС, в парламенті, хоч й дуже поволі, але набирає обороти інший процес, який також можна назвати переформатуванням, – «на основі здорового глузду, відчуття власної гідності і відповідальності, небажання депутатів, даруйте, тупо виконувати команди і витребеньки партійних вождів».
«У кожній фракції я бачу чимало людей професійних і відповідальних (а в цілому їх - конституційна більшість), яким набридло підкорятися волі лідерів фракцій, діяти всупереч власним переконанням і власній позиції», - сказав Гриценко.
За спостереженнями глави парламентського комітету, «хтось тихенько висловлює своє невдоволення в коридорі і в курилках, інші вже дозволяють собі іноді проголосувати всупереч команді вождя, ряд депутатів послідовно голосує так, як вважають за правильне, розуміючи при цьому, що на наступні вибори їх можуть не включити в партійний список».
«Ось такий процес переформатування я підтримую, хоча й розумію, що він може бути вельми тривалим», - сказав Гриценко.
|
|
|
|
© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на www.aratta-ukraine.com обов`язкове.
© Автор проекту - Валерій Колосюк.
|