Дата публiкацiї - 26.12.2008 03:59 | Постiйна адреса - http://www.aratta-ukraine.com/news_ua.php?id=6387
Журнал Time розповів про Різдво те, що знає не кожен - Різдво, як і раніше, залишається для багатьох загадкою. Журнал Time опублікував 10 фактів про це свято, які, як стверджує видання, практично невідомі широкому загалові.
1. Попри загальноприйняте твердження, у Біблії немає точної дати народження Ісуса, - зауважує видання. Офіційним церковним святом Різдво Христове стало у IV столітті, і Римський папа Юлій I "за випадковим збігом" приурочив його до 25 грудня - дня язичницького свята, що мало назву Сатурналії (свято на честь Сатурна - бога землеробства та родючості).
2. У 1914 році у святвечір сторони, які ворогували, на Західному фронті Першої світової війни припинили стрілянину та заспівали різдвяні гімни, а на ранок німецькі та британські солдати навіть обмінялися рукостисканнями та подарунками, - пише журнал.
3. За даними журналістів, колоністи-пуритани у Північній Америці спочатку не милували Різдво: із 1659 до 1681 року відкриті урочистості у Бостоні карали штрафом, а 25 грудня 1789 року Конгрес США провів своє перше засідання.
4. Політ Санти-Клауса по небу на санях вперше описав відомий американський письменник Вашингтон Ірвінг у 1819 році.
5. Червононогого оленя Рудольфа вигадали копірайтери у 1939 році, щоб заманювати покупців до універмагу Montgomery Ward. Настільки ж відомий персонаж різдвяної візуальної культури - сніговик Фрості, який палить трубку із кукурудзяної кочережки, - ще у 1890 році почав фігурувати у рекламі спиртного.
6. У 1965 році американські астронавти панічним тоном доповіли на Землю про виявлення НЛО, - пише журнал.
"Після декількох хвилин напруженої тиші у Х'юстоні почули тихий подзвін дзвіночка та звуки губної гармошки". Грали самі астронавти, - пояснює видання.
7. Поширена нині в Англії традиція цілуватися під омелою з'явилася лише у вікторіанську епоху. Але стародавні кельти та германці - народи, що мешкали у I столітті н.е. і розмовляли німецькою мовою - вважали, що ця рослина заживлює рани та сприяє родючості.
8. Перші справжні різдвяні ялинки з'явилися у Страсбурзі у XVII столітті, - пише Time. В Америку мода на ялини прийшла із Англії, куди цю традицію завіз принц Альберт. Однак звичай прикрашати вічнозелені дерева існував і у дохристиянські часи,- пише журнал. Це робили германці, щоб оживити темні, нудні дні зимового сонцестояння.
9. Перший вертеп із живими домашніми тваринами влаштував святий Франциск Ассизський у 1224 році.
10. Португальці на Різдво влаштовують гостину не тільки для живих, але й для мертвих. Фіни - йдуть у сауну, австралійці - на пляж, а в Іспанії проводять найбільшу у світі лотерею.
Нагадаємо, у ніч на 25 грудня християни західного обряду святкують Різдво Ісуса Христа – друге за ступенем важливості церковне свято після Великодня.
|