|
У МінЖКГ думають, як дозволити українцям не бути рабами комуністичних благ
Автор/джерело - © РБК-Україна
|
Дата публiкацiї - 27.04.2009 15:35 | Постiйна адреса - http://www.aratta-ukraine.com/news_ua.php?id=7099
Можливість переходу на індивідуальні системи опалювання має бути передбачена у схемах теплозабезпечення міст.
| Такою запам’яталася минула зима мільйонам українців, яких держава зробила заручниками прогнилих комуністичних благ | Про це повідомив під час "круглого столу" начальник управління регіональної політики Міністерства з питань житлово-комунального господарства Дмитро Новицький.
"Точка зору міністерства полягає в тому, що в цьому питанні (перехід на індивідуальні системи опалювання) має бути системний підхід - це розробка схем теплозабезпечення міст, регіональних програм модернізації теплокомуненергетики, саме там має бути передбачена можливість переходу на автономну та індивідуальну системи опалення", - сказав Новицький.
За його словами, МінЖКГ зараз розробляє зміни до своїх наказів з метою "пом'якшення порядку" відключення від системи централізованого теплопостачання. "Мається на увазі, що місцева влада повинна чітко розуміти, ухвалюючи рішення про відключення тієї чи іншої квартири, питання безпеки і мають бути передбачені заходи із заміни або модернізації інженерної мережі", - додав він.
У свою чергу голова Асоціації теплотехнічних компаній України Віталій Яковенко переконаний, що необхідно зняти обмеження для запровадження автономного поквартирного опалення. За його підрахунками, після переходу на індивідуальне поквартирне опалення споживання природного газу в Україні скоротиться на 3-5 млрд куб. м.
За словами міністра будівництва і житлово-комунального господарства 2005-2006 рр. Павла Качура, в Україні необхідно собівартість виробництва однієї гігакалорії теплової енергії привести до європейських стандартів, а також прийняти закон про індексації тарифів на комунальні послуги у зв'язку з підвищенням вартості газу та заробітної плати. |
|
Індивідуальне опалення - це не тільки комфорт у оселі, а й незалежність громадянина від казнокрада-чиновника | Від “Аратти”: ми вже неодноразово писали і знову наголошуємо: рішення уряду Януковича, яке забороняє громадянам встановлювати індивідуальні системи тепло- водопостачання є не тільки порушенням прав, гарантованих Конституцією України, а й економічно не вигідним державі й громадянам.
На сьогодні, не у фантазіях чиновників, а у реальному житті, тепломережі обігрівають землю, повітря і все навколишнє середовище, все, окрім осель громадян. Бо знаходяться у такому стані, що важко навіть умовно назвати придатним для експлуатації. Водночас, саме громадяни, а не тепломережі, змушені сплачувати із власних кишень результати безгосподарності та казнокрадства - ті тисячі кубометрів гарячої води, які периодично фонтанують із гнилих труб.
Більш того, саме ми, громадяни, в кінцевому результаті, вимушені, за рахунок наших податків, розраховуватися за борги місцевої влади за газ, спожитий ТЕЦ, оскільки крадії-чиновники випаровують у власні кишені бюджетні гроші, а совкові котли з'їдають міліарди кубометрів імпортованого газу. Нагадаємо, що тільки столичні космольончики тільки за один сезон обібрали нас усіх майже на 2 мільярди гривень.
Як результат державної політики у цій галузі: зростають тарифи на тепло, яке фактично відсутнє у помешканнях громадян. Тобто, саме держава виступає шахраєм, оскільки гроші бере, а повноцінних послуг - немає.
Як і далеко не кожна сім'я зараз має фінансові можливості сплачувати шаленні гроші за холодні батареї та й ще, до цього - платити чималенку суму за електроенергію, яку з'їдають обігрівачі.
У зв'язку із цим нам, не зовсім зрозумілий предмет самої дискусії та наміри урядовців знову закопати мільярди у модернізацію котелень централізованого тепловодопостачання. Бо існуючі теплотраси конструктивно модернізувати просто не можна, та й значно дешевше - просто списати їх у металобрухт.
Чи знову хтось вже націлив рученятка на громадські грошики?
|
|
|
|
© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на www.aratta-ukraine.com обов`язкове.
© Автор проекту - Валерій Колосюк.
|