 |
У Москві політикани вправляються у риториці навколо ЧФ у Севастополі. У реальному житті все не так
Автор/джерело - © Радіо Свобода
|
Дата публiкацiї - 14.05.2009 13:00 | Постiйна адреса - http://www.aratta-ukraine.com/news_ua.php?id=7187
Кремлівські діячі знову вирішили побазікати про старіючий флот та базу у Севастополі. Звісно, для тих, хто за сотні кілометрів і не бачить, що відбувається насправді. А насправді - скорочується інфраструктура і чомусь посилюються сухопутні сили. Для утримання плацдарму?
Щойно минулого тижня один з кремлівських ідеологів, російський депутат Сергій Марков заявив, що Росія не піде із Севастополя і після 2017 року, як голова комітету Державної думи Російської Федерації з питань оборони Віктор Заварзін підтвердив це, сказавши журналістам що «Чорноморський флот є й буде російським форпостом, який захищає морські ворота півдня Росії».
Голова оборонного комітету Віктор Заварзін також зазначив, що Росія «надає великої уваги підвищенню бойової потужності оперативно-стратегічного об`єднання Військово-морського Флоту країни на Чорному морі». Місцеві експерти роблять висновок, що Росія активізує інформаційний тиск на Україну у питаннях Чорноморського флоту, водночас, посилюючи свою військову присутність у Севастополі.
Попри всі ці заяви, насправді на Чорноморському флоті тривають скорочення особового складу зараз. Але, як заявив голова севастопольської міської адміністрації Сергій Куницин, переважно скорочують цивільних службовців тилових і допоміжних структур, а це, як правило – громадяни України. Звільнення зачепили також і кадрових військовослужбовців. Втім, як стверджують військові джерела у Севастополі, скорочуються винятково небоєготові частини і кораблі, що не на ходу.
Водночас, зараз разом з скороченням (чи як його називають офіційно – оптимізацією), яке зачепило переважно тили і бізнес-структури на кшталт Будівельного управління Чорноморського флоту, повним ходом йде посилення реально боєготових частин. Зокрема, військові джерела повідомляють про завершення реорганізації полку морської піхоти у бригаду, причому, з повним комплектом особового складу постійної бойової готовності – за штатами військового часу.
Крім того, полк протиповітряної оборони Чорноморського флоту теж переводиться на комплектацію за штатами бойового часу – замість 80 осіб матиме 400 військовослужбовців. Водночас, за даними тих же військових джерел, його батареї розосереджуються по всьому Севастополю. Виглядає, що навіть такі скупі відомості підтверджують слова російських високопосадовців – Москва насправді посилює бойову потужність свого флоту на території України.
Чи розрахуються російські військові будівельники із севастопольцями? | Якщо «оптимізація» бойових частин проходить без зайвого галасу, то тили здаються із скандалами. Найгучніший вибухнув навколо житлових оборудок військових будівельників. Виявилося, що Будівельне управління Чорноморського флоту Росії, яке зараз перебуває у стадії ліквідації, кілька років тому підрядилося збудувати 4 багатоповерхових житлових будинки на вулиці Астана Кесаєва у хорошому районі Севастополя. Фінансова частина Управління зібрала під це кілька мільйонів гривень севастопольців. Зараз два будинки готові на 80%, ще два – на 40-50%. Але з кінця минулого року будівництво зупинилося.
Представники командування тепер кажуть, що гроші скінчилися і вони не несуть відповідальності перед пайовиками. Як стало відомо, для завершення цього будівництва не вистачає півтора мільйони гривень. Куди вони ділися зараз намагається дізнатися військова прокуратура Північно-Кавказького військового округу Російської Федерації.
Потерпілі кажуть, що офіційно зверталися лише до російських властей, оскільки Будуправління ЧФ – російська державна власність. Вони вже писали листи президентові і прем’єр-міністру Росії, послу РФ в Україні Віктору Черномирдіну, але ні від них відповідей не було. Під стінами штабу флоту уже пройшло чотири пікетування обманутих людей, готуються й нові акції протесту.
До речі, пікети добряче налякали штабістів, бо у цей час охорона штабу ЧФ посилювалася у кілька разів. Люди ж приходили до командування з намірами отримати інформацію про долю їхніх грошей і квартир. Так і не дізнавшись від військових нічого, кріт того, що коштів немає, на одному з останніх пікетувань 30 квітня вони вже скандували: «Ганьба Чорноморському флоту!»
Севастопольські власті та українські правоохоронні органи з цього приводу поки що мовчать. Хоча недавно голова СБУ Валентин Наливайченко згадував спільну діяльність мера Москви Юрія Лужкова і представників командування Чорноморського флоту Росії: «...близькі уряду Москви і пану Лужкову структури причетні до незаконних фінансових угод у Севастополі. Йдеться про певні оборудки з будівництвом і «відкати». Потім ці злочинні гроші, зароблені на нашій території, вкладаються в антиукраїнські проекти».
|
|
|
|
© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2025.
При передруці інформації, посилання на www.aratta-ukraine.com обов`язкове.
© Автор проекту - Валерій Колосюк.
|