Європейці генетично люблять солодощі і найкраще розрізняють смак

Автор/джерело -  © Кореспондент.net



Дата публiкацiї - 3.08.2009 13:36 | Постiйна адреса - http://www.aratta-ukraine.com/news_ua.php?id=7699

Спеціалісти у процесі дослідження з’ясували, що європейці мають підвищену чутливість до солодкого порівняно із мешканцями інших частин світу.

Про це повідомляє портал ScienceNOW із посиланням на статтю вчених у журналі Current Biology.

Дослідження складалося із двох частин. У процесі першої частини 144 добровольцям різної національності пропонували оцінити солодкість цукрових розчинів. Вміст сахарози варіював від 0 до 4%. Виявилося, що найбільша чутливість до солодкого залежить від наявності у геномі випробуваних двох певних варіантів гена Tas1r3. Цей ген кодує смаковий рецептор, що відповідає за сприйняття солодкого смаку.

Аналіз генетичних баз даних, що містять інформацію про 1050 людей з різних країн, засвідчив, що європейці в основному є власниками обидвох варіантів Tas1r3. У жителів Азії та Близького Сходу генів солодощів є набагато менше. Найрідше варіанти Tas1r3 траплялися в африканців.

Автори дослідження припускають, що підвищена чутливість до солодкого була необхідна древнім європейцям для виживання. Продукти, що містять цукор, відрізняються високою калорійністю, що дуже важливо для мешканців холодних регіонів. Таким чином, здатність визначати правильну їжу дозволяє поліпшувати якість раціону, зазначають експерти.

При цьому велика частина цукоромісних рослин ростуть у тропіках і далі на Південь, тому мешканцям цих широт не обов'язково мати підвищену чутливість до солодкого, підсумували вчені.


 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на www.aratta-ukraine.com обов`язкове.
© Автор проекту - Валерій Колосюк.