Рідновіри повернули до Києва образ Перуна

Автор/джерело -  © RUpor



Дата публiкацiї - 25.08.2009 15:54 | Постiйна адреса - http://www.aratta-ukraine.com/news_ua.php?id=7807

Знищений християнством в 988 році Слов’янський образ бога Перуна освячений і відновлений на своєму початковому місці, в історичному центрі Києва на Старокиївській Горі.

Слов'янські общини «Родове Вогнище» і «Рунвіра», а також жителі Києва, що пам'ятають і шанують своїх слов'янських предків, на руках винесли Перуна від Дніпра, з Подолу, на Київські кручі, освятив його і відновивши майже на своєму історичному місці.

Як пояснила завідувачка сектором Національного музею Історії України Наталя Стрельник, встановити образ точно там, де він стояв спочатку, не видається можливим - зараз там знаходиться школа. Також вона повідомила, що на місці власне Музею Історії України раніше знаходилося Слов'янське капище (храм в сучасній інтерпретації).

Верховний волхв України-Русі Володимир Куровський виразив упевненість, що це початок духовного благодатного єднання нашого народу.

Перун — в старослов'янській міфології бог грому і блискавки, повелитель дощу, творець земних урожаїв та покровитель хліборобства. Також він бог-воїн, справедливий і суворий месник, покровитель війська та коваль багатства. Імовірно син Сварога.

Культ Перуна дуже давній. Вважають, що за Володимира Перун був головним божеством Київської держави й символом державного єднання. Ідол (образ) Перуна стояв на одному із київських пагорбів, був він дерев'яний, мав залізні ноги, срібну голову та золоті вуса. Густинський літопис згадує, що в руках він тримав коштовний камінь: рубін або карбункул. Військо присягалося та божилось Перуном. В договорі 971 р. Святослав клявся іменами Перуна та Велеса. Також він згадується у договорах з Візантією та київськими князями Олегом (907 г.), Ігорем (945 г.)


 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на www.aratta-ukraine.com обов`язкове.
© Автор проекту - Валерій Колосюк.