10 способів невдало одружитися

Автор/джерело -  © Католицький часопис «CREDO» 



Дата публiкацiї - 23.10.2012 | Постiйна адреса - http://www.aratta-ukraine.com/text_ua.php?id=2595

Дов Геллер описує десять найпоширеніших помилок, що здійснюються при виборі дружини.

Якщо підрахувати кількість розлучень в світі, то вийде, що зі ста пар, що вступили в шлюб, п’ятдесят приходять до рішення, що їхні прагнення бути разом виявилося помилкою. Ми не говоримо тут про тих, хто, не відчуваючи від сімейного життя задоволення, вперто не хоче в цьому зізнатися. Невдача у шлюбі свідчить, перш за все, про те, що молоді люди на початку зробили неправильний вибір.

Звичайно ж, існує незліченна кількість способів невдало одружитися. Розглянемо лише найбільш характерні, найтиповіші з них.

СПОСІБ ПЕРШИЙ (КЛАСИЧНИЙ)

Помітивши в дівчині негативні прояви, ви не розцінюєте це, як перешкоду для шлюбу - з розрахунком на те, що, вийшовши заміж, вона зміниться. Що ж ... Як сказала одна мудра людина, «кожен може розраховувати, на те, що з часом той, хто живе з ним поруч, зміниться, тільки нехай має на увазі: зміни відбудуться, але ... до гіршого». Золоте правило: ніколи не одружуватися, якщо якісь душевні якості, властивості характеру, стиль спілкування з оточуючими вашої обраниці вас не влаштовують. В іншому випадку, ви повинні бути впевнені, що зможете змиритися з її недоліками і сприймати її такою, яка вона є зараз.

СПОСІБ ДРУГИЙ

Ви впевнені, що найважливіше в шлюбі, як прийнято тепер говорити - «хімія» (це поняття можна визначити як потяг один до одного, коли молоді люди, спілкуючись між собою, відчувають себе комфортно). Все інше, як вам видається, не має значення... Насправді, взаємна «хімічна реакція» здатна розпалити бурхливе полум’я.

Будьте обережні з синдромом закоханості. Він може виявитися лише сексуальним потягом. Щоб перевірити серйозність своїх намірів, вам доведеться змусити себе уважно досліджувати «об’єкт». Які риси, перш за все, підлягають перевірці?

По-перше, скромність, вміння миритися з обставинами. Постарайтеся дізнатися, що важливіше для вашої подруги: вчинити правильно чи так, як їй зручно?

По-друге, доброта. З’ясуйте, чи подобається їй приносити іншим радість. Спробуйте підгледіти, як вона поводиться з оточуючими, якщо їй не потрібно демонструвати свою позитивність. Чи охоче вона погоджується зробити якусь роботу на добровільних засадах? Чи є в ній почуття ніжності?

По-третє, почуття відповідальності. Запитайте себе: чи можете ви на неї покластися?

По-четверте, вміння радіти життю. Чи часто вона буває веселою? І обов’язково задайте собі дуже важливе питання: чи хочеться вам мати від цієї дівчини дітей? Влаштувало б вас, якщо ваші діти будуть на неї схожі?

СПОСІБ ТРЕТІЙ

Ви вибираєте наречену, не розуміючи, що саме потрібно жінці. Якщо це так, ви ризикуєте, одружившись, невдовзі розчарувати дружину. Прийнявши рішення створити сім’ю, ви повинні усвідомити, що емоційний світ жінки принципово відрізняється від чоловічого. І зорієнтувати себе на те, щоб навчитися по-справжньому поважати дружину і приносити їй радість.

Це - непросте завдання. Тут потрібен індивідуальний підхід. Але пам’ятайте: кожна жінка, без винятків, мріє бути коханою і потребує підтвердження подружніх почуттів. Недостатньо просто говорити їй про свою любов. Необхідно постійно надавати їй знаки уваги.

СПОСІБ ЧЕТВЕРТИЙ

Ви пропонуєте дівчині одружитись, не з’ясувавши, чи збігаються ваші інтереси і життєві цілі. Існує три основні умови, при яких тривале спілкування між людьми не перетворюється на обтяжливий обов’язок:

1) Духовна сумісність.
2) Наявність спільних інтересів.
3) Спільність (як мінімум, схожість) життєвих цілей.

Перш ніж одружитися, слід переконатися, що ви і ваша потенційна наречена маєте подібні погляди на життя. Якщо це так, між вами, швидше за все, виникне глибокий духовний зв’язок. Взаєморозуміння в сімейному житті забезпечить вам можливістю подальшого духовного зростання.

СПОСІБ П’ЯТИЙ

Перш, ніж прийняти рішення одружитися, ви вступаєте зі своєю обраницею в інтимні стосунки. Біблійна традиція засуджує позашлюбні інтимні зв’язки. І в цій мудрості міститься багато. Зокрема, невміння стримати сексуальні пориви зазвичай обертаються «сліпотою». Емоції, що переповнюють нетерплячих юнаків, позбавляють їх здатності тверезо оцінити характер і душевні якості партнерки. І навіть якщо ви в якийсь момент встигаєте помітити, що ваш вибір невдалий, дати «зворотній хід» вже важко. Подібного роду відносини накладають на чоловіка певні зобов’язання.

Сьогодні багато молодих людей, на жаль, вважають, що сексуальність майбутньої дружини вимагає «перевірки». Однак ті, хто дотримується такої думки, просто не розуміють, що справжня інтимна близькість здатна обдарувати піднесеним почуттям справжньої насолоди, народжується тільки в тому випадку, якщо між чоловіком і дружиною виникає близькість духовна.

СПОСІБ ШОСТИЙ

Вступаючи у шлюб, ви так і не спромоглися поставити собі дуже важливе питання: чи відчуваю я до своєї обраниці почуття поваги? Це питання не таке просте, як може здатися. Бо повагу легко сплутати з обожнюванням, замилуванням.

«Я її поважаю» і «вона справила на мене враження» - поняття, що лежать в різних площинах. Враження може справити «Мерседес». При цьому, зовсім не обов’язково, що господар такої шикарної машини викличе в нас почуття поваги. У всякому разі, зовсім не тому, що нею володіє. Збираючись одружуватися, важливо бути впевненим, що захоплюєшся особистими якостями нареченої.

Запитайте себе: чи можете ви довіряти їй і розраховувати на неї в важких обставинах?

СПОСІБ СЬОМИЙ

Ви обираєте дівчину, у відносинах з якою у вас немає емоційної стабільності. Поставте собі кілька принципових питань.

Чи не доводиться вам у відносинах з потенційною нареченою грати неприродну для вас роль - тільки щоб їй сподобатися?

Як вона відреагує, якщо ви будете самим собою?

Чи відчуваєте ви себе в її товаристві комфортно?

Чи не відчуваєте ви якихось труднощів, якщо у вас виникає бажання поділитися з Нею чимось сокровенним, чимось таким, про що ви не станете розмовляти навіть з хорошими знайомими?

Чи сприймаєте ви цю дівчину як близького друга?

Відповівши на ці питання, ви зможете прийняти остаточне рішення: одружуватися з нею, чи не одружуватися. Зрештою, ви повинні бути впевнені, що ваша обраниця здатна розділити ваші почуття і прагнення.

Майте на увазі: якщо ви побоюєтеся відкрито висловити те, про що ви думаєте, це означає, що у ваших стосунках від початку намітилася серйозна проблема. Можливо вашу дівчину мало цікавлять ваші думки і життєві плани, і вона не дбає про те, щоб бути уважною і тактовною.

У тому, щоб відчувати себе з подругою життя спокійно і впевнено, є й інший аспект: відчуття, що дівчина намагається вас контролювати. Це, зрозуміло, може вас ображати. Але не поспішайте з висновками і придивіться уважно. Бо надзвичайно важливі мотиви її «опіки». Одна справа, якщо вона здійснює контроль і намагається коректувати вашу поведінку, щоб ви не вислизнули з розкинутої мережі. Зовсім інше - якщо вона переживає за вас, хоче щось підказати, щоб ви, справляючись з тим чи іншої завданням, добилися успіху.

СПОСІБ ВОСЬМИЙ

Обравши потенційну подругу життя, ви не відкриваєтеся їй до кінця. У сучасному світі існує прислів’я: «відносини треба продовжувати, а не з’ясовувати». На мій погляд, це неправильно. Просто необхідно говорити про те, що вам заважає у ваших стосунках. Це - єдина можливість оцінити, наскільки позитивне ваше спілкування.

У довгому спільному житті вас чекають не тільки радощі. Ще нікому не вдавалося уникнути складних, непередбачених ситуацій. Перш ніж прийняти рішення, важливо знати, наскільки ви здатні дійти згоди, яка послужить на благо обох подругів.

Ніколи не бійтеся говорити подрузі про те, що вам неприємно в її поведінці. Щирість у цих питаннях, до речі, дасть вам шанс зрозуміти, наскільки ви перед нею вразливі. Якщо не хочете сказати правду в обличчя, тому що занадто вразливі і побоюєтеся, що вам завдадуть біль, довірчих стосунків з дівчиною вам не побудувати.

СПОСІБ ДЕВ’ЯТИЙ

Ви відчуваєте себе нещасним і самотнім. Ви незадоволені собою і своїм життям. Ваше рішення одружитися пов’язано з надією, що атмосфера сім’ї позбавить вас від тяжких відчуттів. Відразу скажу: шлюб тут не допоможе. Не вирішить ваших емоційних, психологічних проблем. Бо вони - всередині вас. Постарайтеся впоратися з ними до одруження. Навчіться задовільнятися малим, радіти кожному, хай незначному, успіху.

Якщо ви відчуєте себе щасливим, будучи холостяком, це відчуття стане основою сімейного щастя в майбутньому.

СПОСІБ ДЕСЯТИЙ

Ви одружуєтеся, бо вам приємне відчуття, що дівчина, яка вам сподобалася, демонструє залежність від вас. Але знайте: це - занадто хиткий фундамент для сімейного щастя. Прагнення до залежності не віщує нічого доброго. Адже це нерідко означає, що людина позбавлена волі, не звикла діяти самостійно і не вміє приймати рішення. Такий емоційний устрій особистості допускає будь-яку залежність. Вчора вона повністю покладалася на батьків, сьогодні віддає себе у ваші руки. І ніхто не знає, що буде завтра...

Розрахунок, що дівчина з таким характером «розчиниться» у вашій сутності - вельми поширена помилка. Щоб партнери стали єдиним цілим, необхідно, щоб кожен з них був особистістю - з власними судженнями про життя, з власними життєвими принципами.

Ви, зрозуміло, можете спробувати надати допомогу дівчині, спровокувавши в ній прагнення працювати над собою, щоб позбутися «безхребетності». Тільки не залишайте спроби на потім, на «після весілля». Приймаючи рішення вступити з нею в шлюб, ви на початку повинні переконатися, що ваші і її старання приносять видимі результати.

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2025.
При передруці інформації, посилання на www.aratta-ukraine.com обов`язкове.
© Автор проекту - Валерій Колосюк.