Журналісти ТСН заявляють про цензуру |
Висловлюючи свою солідарність і підтримку колегам, ми подаємо повний текст відкритого листа і зветаємося до громадян з закликом об'єднатися за для захисту наших конституційних прав і свобод. Ми, громадяни України, маємо пам'ятати, що і нардепи і президенти є лише найманими нами тимчасовими працівниками і тільки ми з вами, а не вони, є єдиним джерелом влади у нашій країні.
Саме тому журналісти, які визнають свою суспільну відповідальність, звертаються до нас усіх:
Ми виступаємо із цим відкритим листом, тому що розуміємо нашу відповідальність перед суспільством, цінуємо свою репутацію і не згодні йти на компроміси з власною совістю.
Ми, журналісти ТСН, хочемо заявити: на телеканалі 1+1 запроваджують цензуру!
Нам заборонили висвітлювати певні теми і події. Наші сюжети, у яких присутня критика чинної влади, з політичних міркувань знімають з ефіру. Остаточне рішення щодо виходу матеріалу в ефір приймається не редактором випуску, і навіть не шеф-редактором ТСН, а Генеральним директором 1+1.
Останньою краплею став підсумковий випуск ТСН, який вийшов в ефір другого травня цього року. Матеріали про політичне протистояння у Верховній Раді перетворилися на класичні приклади інформаційного кілерства. Одразу зауважимо, ми не виступаємо захисниками, симпатиками чи прихильниками опозиції. Свої політичні вподобання журналіст залишає за межами своїх сюжетів. Однак, ми вважаємо, що кожна зі сторін має право на рівних донести свою позицію до глядача.
Звертаємо Вашу увагу, що смілива спроба нашого колеги, Мирослава Отковича, підняти проблему цензури обернулася звинуваченнями у заангажованості, дилетантстві і непрофесіоналізмі з боку заступниці глави адміністрації Президента. Втім, у нас немає підстав сумніватися в наведених нашим колегою фактах цензури, тим паче у його професіоналізмі.
Ми не хочемо бути наймитами і пропагандистами. Для нас свобода слова не порожні звуки, а фундамент професії. Саме тому ми заявляємо про категоричну незгоду з тиском на свободу слова.
Ми вимагаємо негайно припинити ручне керування Телевізійною Службою Новин.
Ми вимагаємо припинити ганебну практику впровадження «директив», «цінних вказівок» і заборони тих чи інших тем.
Ми вимагаємо повернути в ТСН базові принципи журналістики: об’єктивність, збалансованість і рівновіддаленість від політичних сил.
У разі ігнорування наших вимог, ми розглядатимемо можливість проведення одноденного попереджувального страйку. Крім того, від сьогодні ми будемо оприлюднювати усі відомі нам факти цензури.
Одночасно, ми просимо міжнародні організації, зокрема ПАРЄ, ОБСЄ звернути увагу на небезпечні трансформації в інформаційному просторі України, та допомогти нам, українським журналістам, зберегти свободу слова, оскільки самотужки протистояти політикам, які нехтують засадами демократичних цінностей надзвичайно важко.
Ми звертаємося до усіх наших колег. Знаємо, що не ми одні опинилися під тиском цензури. Знаємо, як важко зараз зробити цей перший крок. У 2004-му ми знайшли у собі сили. Перебороли страх. Кожен свій. І сказали цензурі «НІ».
Сьогодні землі, де б можна було збудувати свою «хату з краю», – з кожним днем все менше і менше.
Ми ризикуємо втратити професію, довіру наших співвітчизників, ту країну, у якій кожен із нас хоче жити. У якій житимуть наші діти.
Колеги! Закликаємо Вас об”єднатися і разом захистити честь нашої професії!
Покажемо, що нас багато. Тих, хто цінує свободу слова. А не її імітацію. Ми сильні. Разом.
Григорій Жигалов, кореспондент ТСН
Сергій Кудімов, кореспондент ТСН
Соломія Вітвицька, кореспондент ТСН
Маргарита Ситник, кореспондент ТСН
Світлана Березівська, кореспондент ТСН
Борис Іванов, кореспондент ТСН
Тетяна Коваленко, кореспондент ТСН
Жан Новосельцев, кореспондент ТСН
Юліанна Саух, кореспондент ТСН
Інна Боднар, кореспондент ТСН
Ігор Бондаренко, кореспондент ТСН
Олексій Ліхман, ведучий ТСН
Юлія Бориско, ведуча ТСН
Ілона Довгань, ведуча ТСН
Віталій Гайдукевич, ведучий ТСН
Цей лист відкритий до підписання.
[email protected]