Аратта - На головну

22 грудня 2024, неділя

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- найдовша печера на Україні носить назву «Оптимістична» і знаходиться на Поділлі - це гіпсова печера на глибині 20 м, протяжністю понад 230 км. Вхід до неї розташований поблизу села Королівка Борщівського району Тернопільській області. Це найдовша гіпсова печера у світі і друга за протяжністю, - вона поступається лише Мамонтовій печері в США...
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Парламентська опозиція ініціює слухання щодо свободи слова

Скандал 4364 перегляди

Опубліковано - 7.05.2010 16:38 | Всі новини | Версія для друку

Парламентська опозиція ініціює слухання щодо свободи слова
Парламентська опозиція ініціює слухання щодо свободи слова
Фракція БЮТ буде ініціювати парламентські слухання на предмет виконання законодавства щодо дотримання свободи слова та невтручання влади у діяльність засобів масової інформації.

Про це повідомив віце-спікер Верховної Ради, один з лідерів БЮТ Микола Томенко.

«В питанні свободи слова та цензури треба керуватися виключно законом, а не рекомендаціями влади», - сказав він, коментуючи нещодавні заяви щодо відродження цензури у ЗМІ.

Віце-спікер відмітив, що його дивує дискусія, яка розгорнулася в Україні останнім часом про наявність чи відсутність явища цензури у роботі засобів масової інформації.

«В оцінці багатьох державних чиновників визначення та оцінка такого поняття як цензура виглядає, як мінімум, аматорською», - сказав він.

Томенко нагадав, що Україна пройшла серйозну політичну, громадську і фахову дискусію з цього питання ще у 2002–2003рр. «Під час цієї дискусії відбулися Парламентські слухання та був ухвалений відповідний законопроект за їх результатами. Я, як ініціатор даного законопроекту, який готувався спільно з експертним середовищем і медіаспільнотою, хочу нагадати, що чинне законодавство чітко передбачає, скажімо, визначення цензури та наводить виключний перелік проявів цензури», - повідомив Томенко.

Зокрема, у Законі України «Про інформацію» сказано, що «забороняються втручання у формах, не передбачених законодавством України або договором, укладеним між засновником (співзасновниками) і редакцією засобу масової інформації, у професійну діяльність журналістів, контроль за змістом інформації, що поширюється, з боку засновників (співзасновників) засобів масової інформації, органів державної влади або органів місцевого самоврядування, посадових осіб цих органів, зокрема з метою поширення чи непоширення певної інформації, замовчування суспільно значимої інформації, накладення заборони на показ окремих осіб або поширення інформації про них, заборони критикувати органи державної влади чи органи місцевого самоврядування або їх посадових осіб».

«Отже, те, що сьогодні посадові особи, які опікуються засобами масової інформації, на власний розсуд тлумачать поняття цензури і свободи слова можна пояснити лише двома причинами: або тим, що вони не знають про наявність чинного законодавства у цій сфері, або тим, що Партія регіонів не голосувала за даний Закон під час його прийняття, а якщо використовувати аналогію з недавньою дискусією навколо Закону «Про Голодомор 1932-1933 років в Україні», то виглядає таким чином: всі закони, за які не голосувала Партія регіонів, - вона може не виконувати», - зазначив Томенко.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Скандал»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Минуле корисне тільки в тому сенсі, що вказує нам шляхи та засоби до розвитку”
Генрі Форд

 
Реклама на порталі
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.