Аратта - На головну

12 жовтня 2024, субота

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- в селі Лемеші (Чернігівська область) на початку XVIII століття народився хлопчик Олексій Розум. У вільний від випасу корів час, він співав у сільскому церковному хорі, де був помічений, відправлений до Петербургу й згодом став графом Розумовським й вінчаним чоловіком імператриці Елизавети (щоправда без права престолонаслідування). Брат графа Кирило у 18 років (!!!) очолив петербургську академію наук, а згодом ще й став гетьманом Лівобережної України...
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


На Чернігівщині розкопали унікальне поховання вікінгів

За межею віків Регіон: Чернігівська область 12918 переглядів

Опубліковано - 25.09.2006 11:55 | Всі новини | Версія для друку

На Чернігівщині розкопали унікальне поховання вікінгів
На Чернігівщині розкопали унікальне поховання вікінгів
На Чернігівщині у селі Шестовиці розкопали унікальне поховання вікінгів. У ньому знайшли тіло й обладунки скандинавського військового вождя. Інше маштабне відкриття нещодавно зробили у гетьмАнській столиці - Батурині. Там відшукали залишки Мазепинського Собору Святої Трійці.

Численні кургани навколо Шестовиці поступово зникають внаслідок господарської діяльності. Історики ваажають, що значна частина могильника вже втрачена. І все ж за час досліджень в Шестовиці вже знайшли чотири могильники вікінгів . Усі четверо були поховані разом зі своїми кіньми. Але цього літа під зруйнованим насипом кургану у великій гробниці площею 18 квадратних метрів археологи виявили поховання знатної особи, яка, схоже, поєднувала функції військового вождя та жерця.

У похованні знайшли і найдавніше в Європі сідло некочівного типу, прикрашене бронзою, а також фрагменти вуздечки. На жіноче поховання вказують рештки шкіряної сумочки. Аналоги таких поховань часів формування Київської Русі, де б в одному місці зберігся такий великий набір речей, історикам не відомі. Не менш цікаві знахідки у Батурині, який археологи досліджували впродовж серпня. Родзинкою сезону стало відкриття руїн Собору Святої Трійці кінця сімнадцятого - початку вісімнадцятого століть.

Олександр Терещенко, кафедра історії та археології ЧДПУ:
- Це був найдавніший храм свого часу, який можна порівняти з Київською Троїцею. Це каже про маштабність досліджень. Це справа не одного сезону. Розкопки можуть стати епохальними в дослідженнях Батурина.

Археологи сподіваються, що наступний рік розкопок у Батурині принесе чимало нових відкриттів щодо історії козацької доби
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «За межею віків»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Найкращі закони народжуються зі звичаїв”
Жозеф Жубер

 
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.