Львівські середні підприємці вважають, що їх знищують як клас |
Занепокоєння підприємців викликає передусім збільшення плану зборів для податкової та митниці. Цього року податківці повинні відібрати до казни на 61 відсоток більше зібраних податків, аніж минулоріч, а митники – на понад 23 відсотки. Разом – це понад 57 мільярдів гривень. Це на фоні невисокого економічного зростання.
Підприємці переконані, що за таких обставин податківці знову в примусовому порядку змушені будуть виконувати роль «узаконеного рекету», йдеться у заяві Комітету підприємців Львівщини. Обговорення можливості скасування спрощеної системи оподаткування теж є недобрим знаком, переконані підприємці. Новий податок на житлову нерухомість, диференційовані тарифи на газ і у планах на електроенергію – усе це спрямовано на знищення середнього класу, вважають у комітеті.
Обіцянка – цяцянка
Ще донедавна влада обіцяла податкові канікули для бізнесу, а тепер цими привілеями можуть скористатися лише сімейні малі підприємства, зафіксовано у бюджетному законі. У кабміні ж пояснюють, що заплановані показники досягатимуть шляхом легалізації заробітної плати, радикальним скороченням заборгованої сплати податків, а також «комплексною роботою зі суб’єктами господарювання».
У коментарі «Німецькій хвилі» голова Асоціації роботодавців Львівщини Зеновій Бермес зауважив, що в бюджеті немає жодних реформ, які б сприяли детінізації економіки. Податкове навантаження не зменшене, а тому підприємці й надалі працюватимуть у тіні. Бермес вважає, що у випадках незаконного тиску на бізнес підприємці не поспішатимуть відстоювати свої позиції в суді. Адже нині суди стають переважно на сторону влади, пояснює голова Асоціації. Активна громадянська позиція, на його думку, була б більш ефективною.