Дитяча брехня - показник успішності в майбутньому, вважають вчені |
Такі результати дослідження канадських учених, які наводить у неділю The Telegraph, повідомляє РІА Новості.
За словами фахівців Торонтського університету, вміння брехати припускає напружену роботу мозку. Чим краще когнітивні здібності дитини, тим краще їй вдається приховати сліди брехні. "Такі діти, найімовірніше, стануть успішними банкірами", - стверджує доктор Канг Лі з Університету Торонто.
У дослідженні вчених взяли участь 1200 дітей і підлітків у віці від 2 до 17 років. Маленьких дітей перевіряли на чесність просто: за спиною дитини клали іграшку, після чого просили не дивитися на неї і виходили з кімнати. Через деякий час до кімнати поверталися і питали дитину, чи дивилася вона на іграшку. Відповіді звіряли з відео, яке знімалося під час відсутності в кімнаті дорослого.
У групі дворічних дітей здатність брехати демонструвала лише кожна п'ята дитина. У чотирирічному віці прагнення брехати виявляли 9 з 10 дітей, а до 12 років брехали майже всі.
"Батькам не варто хвилюватися, якщо вони бачать, як їхня дитина говорить неправду, - говорить директор Інституту дитячих досліджень при університеті Торонто доктор Канг Лі. - Адже брешуть майже всі діти. Це означає новий етап у їхньому розвитку і демонструє більший прогрес у пізнанні світу. Такі діти навіть в майбутньому можуть стати банкірами".
Коментар “Аратти”. Жаль, що канадські науковці не досліджували соціальні аспекти дитячої брехні, адже вона може бути не лише "показником успішності".