Навіщо Україні ВМС? Регіонали продадуть “Україну” ЧФ РФ? |
Про це він сказав, виступаючи на засіданні Верховної Ради.
«Сьогодні цей крейсер не є крейсером України - це, фактично, об’єкт будівництва. І тому ім’я «Україна» він не повинен носити. Це об’єкт, який передаватиметься як державне замовлення, і, дасть Бог, ми його добудуємо для Російської Федерації», - заявив міністр.
Єжель відзначив, що будівництво цього крейсера почалося ще за замовленням СРСР, проте пізніше з’ясувалося, що на території України немає ракети для комплексу «Базальт», яким він повинен бути оснащений.
«Ракетний комплекс «Базальт», який стоїть на цих кораблях, він застарілий. І ракет таких в Україні немає. І самі ракети, їхня вартість, вона складає сьогодні, напевно, більш ніж сам крейсер», - заявив міністр.
Єжель підкреслив, що якщо раніше планувалося добудувати цей крейсер для потреб Військово-морських сил Збройних Сил, після детального аналізу від цієї ідеї було вирішено відмовитися.
Нагадаємо, Росія має намір добудувати ракетний крейсер «Україна».
Кабінет Міністрів пропонує Верховній Раді відмінити надання ракетному крейсеру назви «Україна».
Крейсер «Україна» закладений на заводі імені 61 комунара в 1983 році за замовленням Військово-морських сил СРСР, спущений на воду в серпні 1990 року.
У жовтні 1993 року при 75% готовності був виведений зі складу Військово-морського флоту Росії і перейшов у власність України.
У грудні 1993 року постановою Ради йому було надане ім’я «Україна».
У 1994 році для корабля навіть був сформований екіпаж, але через відсутність фінансування добудова крейсера була припинена і протягом подальшого часу періодично поновлювалася і зупинялася.
Нараз готовність кресера становить 95%.
Від “Аратти”: нас дещо здивував спіч міністра оборони та й ще й адмірала Єжеля.
По-перше, ракетні комлекси "Базальт" були зняті з озброєння ще за часів СРСР і замінені на ракетний комплекс "Вулкан" який експлуатується на аналогічному ракетному крейсері "Москва".
По-друге, ракетний комслекс "Вулкан" дійсно виробляється у РФ, проте, не є проблемою для України, маючи КБ "Південе" розробити та пустити у виробництво власний РК. Було б, як кажуть, бажання.
По-третє, не питання куди продати цей, практично музейний раритет. Питання в ціні. Можемо нагадати панові Єжелю, що останні 20 років утриманняі судна й його добудова здійснювалася за рахунок коштів українських платників податків, тобто, громадян України.
І наостанок. Власне, нам, громадянам України вельми хотілося б мати чітку уяву про те, у якому напрямкові будуть розвиватися українські ВМС. І та ситуація, коли українців безкарно беруть у полон усілякі пірати, нас, платників податків, абсолютно не улаштовує. І ми можемо запевнити пана Єжеля, що в цьому сенсі, тези про те, що нібито ВМС України має лише функцію берегової охорони сприйметься не інакше, як особиста некомпетентність міністра й адмірала.