- в містечку Бердичів (Житомирська область) в костьолі Святої Варвари 14 березня 1850 року місцева красуня Евеліна Ганська була повінчана з Оноре де Бальзаком. В цьому ж містечку тривалий час жив Фредерік Шопен, окрім написання музики, він також керував роботами по реставрації тамтешнього органу...
Президент України Віктор Ющенко ініціює зустріч митців з представниками бізнес-кіл для розмови про підтримку культурних проектів, збереження та відновлення історичних пам’яток.
Про це він сказав сьогодні у заключному слові на засіданні Національної ради з питань культури і духовності.
На переконання Глави держави, працівники культури мають налагоджувати діалог із підприємцями з метою залучення до своїх проектів, окрім бюджетних, меценатських коштів. Президент висловив упевненість, що серед представників вітчизняного бізнесу знайдеться чимало людей, які підтримають митців, якщо у них будуть ефективні мотивації, зокрема законодавчі, для такої діяльності. «Наше завдання – запропонувати ці механізми», – сказав В. Ющенко, звертаючись до присутніх. У цьому контексті він нагадав про успішне залучення меценатських коштів до проектів зі збереження та відновлення історичних пам’яток у минулому році. «Покладатися тільки на бюджетні гроші, я думаю, це дуже неправильна політика», – сказав В. Ющенко.
Говорячи про програму дій щодо збагачення та розвитку культури і духовності українського суспільства, Президент наголосив, що вона має містити перелік 15-20 конкретних проектів, які повинні бути обов’язково реалізовані протягом поточного року. Головне, підкреслив він, вірно оцінювати свої можливості та працювати послідовно. «Я вірю, що це – дорога правильна», – сказав В. Ющенко.
Президент позитивно оцінив сьогоднішню зустріч із Нацрадою, зазначивши, що на засідання зібралися люди, які «розуміють, що питання культури відносяться до розділів стратегічної безпеки держави».
Християнська етика була явним противенством поганської. Коли поганство головними чеснотами громадянина вважало гордість, смілість, неуступчивість, – християнство бачило свій ідеал у покорі, податливості та незлобності. Поганин (культурний чоловік) любив гарну одежу, пахощі, чистоту, тілесну красоту – християнин усе те вважав чортівською спокутою, гріхом та злочином. Світ і природа, що (...) були джерелом усього живого, всієї краси, всієї радості, в очах християнина – се минущі тіні, ілюзії, чортяча мана, джерело зла, гріха та чортячої спокуси. Більшого, повнішого противенства годі собі уявити ” Іван Франко