Аратта - На головну

21 грудня 2024, субота

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- серед найдавніших та найважливіших символів Великоднього яйця (писанки) є символ Сонця. Найпростішим зображенням Сонця є коло з промінням або без нього. На Великодніх яйцях, незалежно від релігії, що існують на Україні, також зображено восьмиконечну зірку, що в минулому була символом Сонця. Свастика (сварга, свастя), або як її називали “нерівний хрест” або “гусячі шийки”, в язичницькі часи була символом Сонця. В ті часи, вважалося, що яйце було талісманом, що мав значну силу, оскільки воно захищало власника від хвороб, невдач або злого ока. Символічна сила Великоднього яйця пояснювалася не лише тим, що воно захищало власника від злого, але й тим, що воно захищало людей та зберігало людський рід.
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Земна мантія під Аляскою рухається з аномально високою швидкістю

У світі науки 5639 переглядів

Опубліковано - 20.05.2010 18:12 | Всі новини | Версія для друку

Земна мантія під Аляскою рухається з аномально високою швидкістю
Земна мантія під Аляскою рухається з аномально високою швидкістю
Учені з Каліфорнійського університету в Девісі виявили, що швидкість руху мантії Землі під Аляскою у 20-30 разів перевищує швидкість руху літосферних плит, які сходяться тут.

Як повідомляє журнал Nature, геолог Магалі Біллен і її підопічна Маргарет Ядамець змоделювали поведінку мантії в зоні субдукції літосферних плит під Аляскою. У цьому регіоні Тихоокеанська літосферна плита пірнає під Північно-Американську, занурюючись в надра планети, що призводить до формування найвищого гірського масиву Північної Америки.

За словами вчених, 48-годинні обчислення 400-процесорного суперкомп'ютера показали, що в районі Аляски мантія, всупереч очікуванням, не захоплюється земною корою і не занурюється разом з нею в надра Землі. Замість цього вона з великою швидкістю тече навколо літосферної плити. Це схоже на те, як вода обтікає занурене у швидкий потік весло.

Якщо зазвичай в зонах субдукції рух земної кори становить приблизно десять сантиметрів на рік, а швидкість течії мантії трохи його перевищує, то у випадку з Аляскою мантія рухається зі швидкістю 90 сантиметрів на рік.

"Наша модель змушує припустити, що деякі ділянки мантії рухаються просто зі свистом порівняно з тим, що ми можемо спостерігати на поверхні", - зазначила Магалі Біллен.

Створена вченими модель показує, що в зонах субдукції, ймовірно, відбувається більш істотна концентрація енергії, ніж вважалося раніше. Згодом вона може бути вивільнена у вигляді землетрусів або цунамі.

Однак можливий і інший сценарій, при якому частина енергії може вивільнятися і в ході перемішування мантії, тобто не призводити до сильних і різких переміщень земної кори.

Вчені впевнені, що робота Біллен і Ядамець у майбутньому допоможе пояснити причини формування зон субдукції в різних регіонах Землі.

Нагадаємо, у 2008 році вчені з університету Техасу виявили незвичайні атомні властивості в нижнього шару земної мантії.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «У світі науки»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Особа, що не володіє мовою народу, на землі якого проживає, - гість або окупант, або раб цього окупанта”
Карл Маркс

 
Знайди свою ГАРМОНІЮ!
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.