Аратта - На головну

22 грудня 2024, неділя

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- серед найдавніших та найважливіших символів Великоднього яйця (писанки) є символ Сонця. Найпростішим зображенням Сонця є коло з промінням або без нього. На Великодніх яйцях, незалежно від релігії, що існують на Україні, також зображено восьмиконечну зірку, що в минулому була символом Сонця. Свастика (сварга, свастя), або як її називали “нерівний хрест” або “гусячі шийки”, в язичницькі часи була символом Сонця. В ті часи, вважалося, що яйце було талісманом, що мав значну силу, оскільки воно захищало власника від хвороб, невдач або злого ока. Символічна сила Великоднього яйця пояснювалася не лише тим, що воно захищало власника від злого, але й тим, що воно захищало людей та зберігало людський рід.
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


У російському Волгограді затанцював міст через Волгу (відео)

Світ навколо нас 8302 перегляди

Опубліковано - 21.05.2010 12:11 | Всі новини | Версія для друку

У Волгограді спеціальна комісія обстежить “танцюючий міст” через Волгу
У Волгограді спеціальна комісія обстежить “танцюючий міст” через Волгу
У Волгограді до роботи приступає спеціальна комісія, якій належить провести експертизу нового моста. Напередодні він несподівано став ходити ходором, причому в той момент по ньому їхали десятки машин.

Очевидці події розповідали, що багатотонні металеві конструкції видавали приголомшуючий скрегіт. На кадрах відеозйомки видно як згинається дорожнє покриття - і це міст через Волгу, по якому йдуть бетонні хвилі заввишки близько метра, повідомляє російський Перший канал.

У момент зйомки рух тут вже зупинено. Але коли міст тільки "затанцював", по ньому їхало кілька десятків автомашин.

Андрій Бистров, водій: "Перше відчуття було, що в мене колеса роз'їжджаються у машини. Уявляєте, машина їде, і ти її просто ловиш. Я почав думати, може, з підвіскою щось трапилося. Потім подивився на машини, що їхали попереду, а вони, як на простирадлі розгойдуються - вгору-вниз, вгору-вниз".

Всі в'їзди на міст були терміново перекриті співробітниками міліції. Зупинили і рух суден по річці. Коли коливання припинилися, фахівці служби, у підпорядкуванні якої знаходиться міст, оглянули дорожнє полотно і огорожу. За їх словами, ні тріщин, ні ушкоджень вони не побачили.

Анатолій Васильєв, заступник начальника Управління автомобільних доріг: "Збіглися вітрові коливання і навантаження. Резонанс стався, і все".

Напередодні ввечері в Волгограді було похмуро і вітряно. Але по-справжньому сильного вітру, який тут не рідкість, не було. "Штормить" саме надводну частину мосту завдовжки трохи більше кілометра, хоча і розв'язки, і з'їзди стоять на таких же опорах. Як кажуть шляховики, - можливо, справа в довжині перекриттів.

Анатолій Васильєв, заступник начальника Управління автомобільних доріг: "Балки 154 метрів, вони самі по собі металеві, протяжність велика. У них все одно завжди є коливання".

У волгоградського моста виявилася нелегка доля. Його будували з тривалими перервами 12 років і тільки восени минулого року, нарешті, змогли відкрити першу смугу з двох запланованих. До цього, щоб потрапити з Волгограда на лівий берег Волги, потрібно було проїхати майже 100 кілометрів. Тепер міст закритий на невизначений час.

Вадим Басов, в.о. начальника ГУ МНС по Волгоградській області: "Очікується прибуття експертної комісії для обстеження цього моста на предмет подальшої експлуатації".

Проектувальникам і інженерам належить оглянути, що називається, зворотний бік моста, тобто, те, що знаходиться під дорожнім покриттям. Їм належить відповісти на цілий ряд питань: чи не деформовані металеві конструкції, стійкі чи опори, і що буде, якщо міст знов "пуститься в танок". Тільки тоді фахівці дадуть відповіді на головне питання, яке хвилює сьогодні багатьох городян: чи є все ще у Волгограді безпечний міст через Волгу.

У 1927 році в Оклахомі (США) через подібне явище резонансу зруйнувався вантовий міст (відео). Проектувальники не врахували резонанс від навантаження від вітру.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Світ навколо нас»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Не знаючи минулого, неможливо зрозуміти справжній сенс сьогодення і мету майбутнього ”
Максим Горький

 
Знайди свою ГАРМОНІЮ!
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.