Регіонали песимістично дивляться на виборчі перспективи КПУ |
Про це заявив депутат від Партії регіонів Володимир Зубанов в ефірі 5 каналу.
"Хто проходить і перемагає у мажоритарці? Це люди відомі, на місцях відомі...У комуністів, скажімо так, зараз мало таких людей, які на місцях відомі. І тому у них дійсно проблема - за них голосувати не будуть", - зазначив він.
Крім того, коментуючи позицію спікера Володимира Литвина, який вважає що місцеві вибори мають відбутися 27 березня 2011 року, регіонал заявив: "Він сподівається, що чим більше часу пройде до весни, тим більше шансів в нього буде".
"У Литвина достатньо багато депутатів на місцевому рівні обрані. Це така сила - 20 депутатів у Верховній Раді і майже 7 тисяч депутатів на місцях. Це величезна сила для Литвина, тому він дуже обережно висловлюється", - сказав Зубанов.
"Він думає, що завдяки своїй позиції у Верховній Раді він підсилить свою силу і тоді він набере ще більше голосів на місцевих виборах", - зазначив він.
Як відомо, напередодні президент Віктор Янукович заявив, що місцеві вибори мають відбутися цього року і виступив за мажоритарну систему.
Від “Аратти”: власне кажучи, ми можемо заперечити панові Зубанову щодо зв'язку позиції Володимира Литвина вірогідним з результатом його блоку на місцевих виборах.
По-перше, виборці, як показує практика, добре розуміють різницю між формування центральних органів влади і місцевих. На місцевих виборах дещо інші вимоги до кандидатів, не такі глобальні, а більше прив'язані до грішної землі і вад буття. В цьому сенсі, депутатам місцевої влади, які вже мають мандат, щонайменше, треба чимось матеріальним відзвітувати. І тут спікер парламенту - абсолютно ні до чого.
По-друге, мажоритарна система взагалі зводить партійність кандидата до значення другорядності, оскільки обирається конкретна особа, а не партія, яка асоціюється із лідером.
Отже, і комуністи, і литвинівці в даному випадку опиняються у рівних умовах - вони як раз асоціюються із владою, спогад про яку, не викликає позитивних емоцій у більшості пересічних українців.
Також ми маємо наглядний приклад СПУ, яка колись мала чисельне представництво в органах міцевого самоврядування. І що, це їм допомоголо? Адже очевидно, що нині такого представництва немає, як і перспективи його поновлення.