Аратта - На головну

10 травня 2024, п`ятниця

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- українська мова посіла друге місце в світі за мелодійністю після італійської. Також її визнали третьою найкрасивішою мовою в світі за такими критеріями, як фонетика, лексика, фразеологія та побудова речень після французької та перської мов на мовному конкурсі, що пройшов у Парижі в 1934 році...
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


“Репортери без кордонів” з’ясують, чи є в Україні цензура

За право людини 5207 переглядів

Опубліковано - 26.05.2010 11:00 | Всі новини | Версія для друку

“Репортери без кордонів” з’ясують, чи є в Україні цензура
“Репортери без кордонів” з’ясують, чи є в Україні цензура
В Україні не вщухають протести журналістів проти того, що вони називають цензурою та утисками з боку властей. Тепер уже правозахисники з Франції збираються до Києва, щоб вивчити звинувачення на місці.

Журналісти хочуть, аби було законодавчо зафіксовано, що телерадіомовлення - це суспільно-відповідальний бізнес, і власники не мають права вимагати спотворювати новини, замовчувати інформацію, підігравати будь-якій політичній силі чи посадовій особі, а також лобіювати власні бізнес-інтереси. Аби відстояти своє професійне право представники ЗМІ створили громадську ініціативу «Стоп цензурі!» та тимчасову координаційну раду, яка відслідковуватиме всі прояви цензури в Україні.

Заяву громадського руху «Стоп цензурі!» з вимогою припинити тиск на журналістів та не допустити репресій підписало вже більше двохсот представників різних українських видань та телерадіокомпаній. Ця сила дієва і здатна відстояти свої права, каже активістка руху «Стоп цензура!», журналістка Наталя Гуменюк:

«Це була відповідь українських журналістів, медіа-експертів, медіа-юристів на тиск, який ми відчули на центральні медіа. Це реакція на речі, які відбувалися з телеканалами, на відкриті листи журналістів».

Натомість Гуменюк підкреслила, що ситуація в регіонах зі свободою слова і становищем ЗМІ ще критичніша, ніж у центральних засобах масової інформації. Тому громадський рух намагатиметься захистити й регіональну пресу. В цьому медіа-активісти розраховують на підтримку своїх закордонних колег.

Саме тому, делегація міжнародної організації «Репортери без кордонів» з Парижа збираються в Україну. Вони хочуть неупереджено розібратися зі свободою слова в Україні та проявами цензури.

Разом із тим раніше заступниця голови адміністрації президента України Ганна Герман заявляла, що влада не цензурує ЗМІ і буде рада бачити «Репортерів без кордонів» в Україні.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «За право людини»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Немає більш вірної ознаки поганого устрою міст, ніж велика кількість в них юристів і лікарів ”
Платон

 
Подорожуйте Україною комфортно і без обмежень!
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.