Аратта - На головну

21 грудня 2024, субота

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- Київ був найбільшим містом Європи у ХІ сторіччі, в п’ятдесят разів більшим за Лондон, в десять – за Париж. Досяг свого розквіту за Ярослава Мудрого (1010-1054 н.е.), який поріднився з королівськими родинами Франції, Норвегії, Румунії та Польщі. Німецький церковний діяч XІ століття єпископ із Саксонії Титмар Мерзебурзький у своїй «Хроніці» у 1012 - 1018 роках, характеризує Київ як «велике місто, у якому більш 400 церков, 8 ринків, незліченна кількість жителів». На початку ХІ століття теперішня столиця України мала 50 тисяч населення. Для порівняння, у Лондоні на той час мешкало 20 тисяч жителів. Німецький хроніст XІ століття Адам Бременський називав Київ «суперником костянтинопільського скіпетра, найчарівнішої прикраси Греції».
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Hubble зафіксував поглинання планети зіркою

У світі науки 5069 переглядів

Опубліковано - 26.05.2010 13:13 | Всі новини | Версія для друку

Hubble зафіксував поглинання планети зіркою
Hubble зафіксував поглинання планети зіркою
За даними орбітального телескопа Hubble, астрономам вдалося зафіксувати в сузір’ї Візничого поступове поглинання планети WASP-12b своєю зіркою.

Температура планети, що перебуває на відстані приблизно 600 світлових років від Землі з радіусом втричі більше радіуса Юпітера, перевищує 1500 градусів за Цельсієм.

Батьківська зірка настільки нагріває поверхню WASP-12b, що речовини, з яких складається її атмосфера, вже перетікають у зірку.

Цей процес, за розрахунками вчених, може тривати до 10 мільйонів років, поки планета не зникне остаточно.

"Ми бачимо величезну хмару навколо планети, яка захоплюється зіркою, - говорить астроном Керол Хесуелл з британського Відкритого університету. - Ми визначили хімічні елементи, які ніколи раніше не виявлялися на планетах за межами нашої Сонячної системи".

Астрономам і раніше була відома здатність зірок "з'їдати" планети, що обертаються на орбітах навколо них.

Однак переконливих доказів у них досі не було.

Сфотографувати явище Hubble не зміг через величезну віддаленість об'єкта, але на підставі отриманих від нього даних вчені зуміли відтворити картину того, що відбувається.

Відзначимо, у 2004 році два орбітальних телескопи вперше дозволили вченим спостерігати процес поглинання гігантською чорною дірою частини невеликої зірки.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «У світі науки»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

В цілому, люди працюють більш напружено й більш інноваційно, якщо їх не примушують. Зовсім інша картина там, де їм жорстко вказують, що робити”
Соічіро Хонда

 
Подорожуйте Україною комфортно і без обмежень!
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.