![]() |
Окрім Кремля, статус російської мови цікавить 7% малоросів |
Окрім того, близько третини бачать серед ключових завдань влади: стабілізацію цін, забезпечення стабільності гривні, підвищення рівня охорони здоров’я та підтримку сільського господарства. Близько чверті – підтримку промисловості, доступне житло для громадян, - повідомляє соціологічна група Рейтинг за результатами соцопитування.
Кожен шостий вимагає від влади забезпечити контроль за державним апаратом, підтримати малий і середній бізнес, не допустити розколу країни і покращити відносини з Росією.
Кожен десятий – підвищити рівень освіти в країні та реформувати ЖКГ.
Лише близько 7% опитаних бачать серед першочергових завдань влади надання російській мові статус другої державної, 5% - переведення армії на професійну основу, 4% - продовження євроінтеграційного курсу країни.
Варто наголосити на окремих демографічних особливостях відповідей респондентів.
Так, боротьба з безробіттям та ріст заробітних плат є ключовими пріоритетами для влади в усіх регіонах.
Боротьба з корупцією особливо актуальна для Заходу та Півночі.
Стабілізація цін більше актуальна для Донбасу, а стабілізація гривні – для Заходу.
Підвищити рівень охорони здоров’я найбільше вимагають на Півночі, Півдні та Донбасі. Доступне житло вимагають на Заході, Півночі і Сході.
Підтримка розвитку промисловості особливий пріоритет для Донбасу. Реформа ЖКГ - Донбасу, Сходу і Півночі.
Російська мова як державна є серед особливих пріоритетів влади лише для мешканців Півдня (як і покращення стосунків з Росією), тоді як для Заходу – недопущення розколу країни.
Молодь серед ключових пріоритетів влади виділяє: боротьбу з безробіттям та корупцією, ріст зарплат, підтримку малого і середнього бізнесу, доступне житло і підвищення рівня освіти.
Більш старші респонденти, особливо пенсійного віку, серед пріоритетів влади бачать: ріст пенсій, підвищення рівня охорони здоров’я, покращення стосунків з Росією.
Цікаво, що пенсіонери наголошують на необхідності стабілізації цін на першочергові товари і послуги, молодь – на стабілізації гривні.
Респонденти з більш високим рівнем освіти наголошують на необхідності: зменшення корупції, підтримки малого і середнього бізнесу, забезпечення доступності житла, реформування податкового законодавства.
Ріст пенсій серед пріоритетів для найменш освічених громадян.
Дослідження проводилося 16-24 квітня 2010 року. Було опитано методом інтерв’ю в Україні 2000 респондентів віком від 18 років і старші. Помилка репрезентативності дослідження: для значень близьких до 50% похибка становить не більше 3%, для значень близьких до 30% - не більше 2,6%, для значень близьких до 10% - не більше 1,8%.
Дослідження проводилося на Заході (Волинська, Закарпатська, Івано-Франківська, Львівська, Рівненська, Тернопільська, Чернівецька), Центрі (Вінницька, Кіровоградська, Полтавська, Хмельницька, Черкаська), Півночі (м. Київ, Київська, Житомирська, Сумська, Чернігівська) Півдні (АР Крим, Одеська, Херсонська, Миколаївська, м. Севастополь), Сході (Дніпропетровська, Запорізька, Харківська) та на Донбасі (Донецька, Луганська).