![]() |
За рік Україна втратила 10 позицій в рейтингу конкурентоспроможності |
Згідно з повідомленням, незважаючи на прогрес в зростанні економіки, яке Україна демонструє впродовж кількох останніх років, українській владі потрібно перейти до жорсткішої політики у сфері державних фінансів, уповільнення інфляції і вдосконалення інфраструктури країни.
Крім того, в дослідженні наголошується, що необхідно також здійснити низку реформ для поліпшення економіко-правового середовища та інвестиційного клімату. “Україна страждає від неефективних прав власності, практики зловживання і корупції на всіх рівнях влади, в т.ч. в судах. І хоча рівень корупції знизився від початку 2004 року, він все ще високий, зважаючи на міжнародні стандарти”, - наголошується в повідомленні Всесвітнього економічного форуму.
“Український уряд висловив бажання щодо розгляду своєї потенційної кандидатури для вступу в ЄС. Це несе економічний і політичний зміст. Висловлюються надії, що як в Польщі, Угорщині та інших країнах Центральної і Східної Європи, це може стати механізмом виправлення на користь кращої політики і модернізації інститутів країни”, - цитується в повідомленні думка головного економіста і голови світової мережі конкурентоспроможності Всесвітнього економічного форуму Августо Лопес-Клароса.