Аратта - На головну

9 січня 2025, четвер

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- Київ був найбільшим містом Європи у ХІ сторіччі, в п’ятдесят разів більшим за Лондон, в десять – за Париж. Досяг свого розквіту за Ярослава Мудрого (1010-1054 н.е.), який поріднився з королівськими родинами Франції, Норвегії, Румунії та Польщі. Німецький церковний діяч XІ століття єпископ із Саксонії Титмар Мерзебурзький у своїй «Хроніці» у 1012 - 1018 роках, характеризує Київ як «велике місто, у якому більш 400 церков, 8 ринків, незліченна кількість жителів». На початку ХІ століття теперішня столиця України мала 50 тисяч населення. Для порівняння, у Лондоні на той час мешкало 20 тисяч жителів. Німецький хроніст XІ століття Адам Бременський називав Київ «суперником костянтинопільського скіпетра, найчарівнішої прикраси Греції».
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Табачник не виконає обіцянки Януковича

Влада 3453 перегляди

Опубліковано - 28.05.2010 14:14 | Всі новини | Версія для друку

Дмитро Табачник і Віктор Янукович спілкуються з народом під час агітпоїздки
Дмитро Табачник і Віктор Янукович спілкуються з народом під час агітпоїздки
Міністр освіти і науки України Дмитро Табачник заявляє, що Україна не повернеться до 10-річної системи освіти.

Про це міністр заявив під час прямої телефонної лінії в «Комсомольской правде в Украине» у відповідь на питання: «Чи збираєтеся ви відміняти 12-річну освіту в школах?».

«Проблема дуже складна. Найближчим часом ми проведемо велику нараду вчителів і науковців, у червні заплановані парламентські слухання, після чого ми будемо готові оголосити позицію міністерства з цього питання. Але точно вам скажу, що до десятирічки ми не повернемося, в іншому разі наша школа буде неконкурентоспроможна», - сказав Д.ТАБАЧНИК, додавши: «Адже у такому разі у нас скорочується кількість учбових годин за весь шкільний період. Пригадайте, ми з вами вчилися в школі 6 днів, а потім перейшли на п`ятиденку. Звідти і виникла ідея 11 років навчання, а потім 12. Наприклад, у Європі учбова програма в школі коливається від 11 до 12 тисяч годин, у Бельгії, Голландії і Німеччини (де вчаться 13 років) - від 12 тисяч. У нас шкільна програма сьогодні - це 10 268 годин. Дванадцятирічка дозволяє освоїти в школі 10 745 уроків».

Крім того, є проблема профільності шкіл, сказав міністр. Досі Міністерство освіти і всі його попередні керівники практично нічого не зробили для створення реальної профільної школи. У нас учбові заклади оголошують себе екологічним або правовим ліцеєм, роблять красиву вивіску, вводять пару факультативів, щоб батьківський комітет міг збирати гроші на впорядкування, а насправді нічого не робиться. Тому ми шукатимемо форму професіоналізації школи, щоб у 12-й клас йшов той, хто дійсно хоче готуватися до університету. При цьому Д.ТАБАЧНИК пообіцяв «усім вчителям, батькам і учням, що до 1 вересня цього року міністерство офіційно проведе всі наукові апробації, обговорення, консультації і оприлюднить свою позицію - якою у нас буде школа».

Як повідомлялося раніше, під час передвиборної кампанії в статусі кандидата в Президенти Віктор Янукович обіцяв повернути десятирічну освіту. «Ми не будемо у наших хлоп`ят, у нашої молоді забирати ці два роки. І той популізм, який був у «помаранчевих», – ми від нього позбавимося дуже швидко», - розказував Янукович електорату.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Влада»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

...пaтpіoтизм вeликoгo нapoдa має бути віpoю у вeликy і світову міcію цього нapoдa, інакше це бyдe нaціoнaлізм пpoвінційний, зaмкнений і позбавлений світових перспектив.”
Микола Бердяєв

 
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2025.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.