Янукович хоче завантажити військову розвідку |
Про це говориться в законопроекті про внесення змін до законів про оборону і про збройні сили, що Янукович вніс у Верховну раду.
Авторами документа виступили міністр оборони Михайло Єжель і начальник Головного управління розвідки Міноборони Віктор Гвоздь.
"Метою прийняття закону є забезпечення нормативно-правового регулювання військової розвідки і її функціонування для виконання завдань збройними силами України в інтересах національної безпеки й оборони держави", - говориться в пояснювальній записці.
Як відомо, після вступу на посаду Янукович заявив про необхідність перегляду військової доктрини. Президент сказав, що в її основі має бути принцип "достатньої обороноздатності".
Змін, які Раді пропонується внести в законодавство, зовсім небагато. Серед них - доповнення переліку заходів щодо підготовки держави до оборони в мирний час проведенням розвідувальної й інформаційно-аналітичної діяльності.
А також розширення функцій збройних сил шляхом законодавчого врегулювання залучення ГУР Міноборони до проведення розвідувальних завдань.
"Органи управління і військові частини розвідувального органа Міноборони залучаються до добування розвідувальної інформації з метою підготовки держави до оборони, забезпечення готовності збройних сил України до оборони держави", - говориться в законопроекті.
У ГУР законодавчу ініціативу президента зв'язують зі зміною зовнішньополітичного вектора України.
"В умовах зміни ситуації навколо України, зокрема в зв'язку з прийняттям закону про основи внутрішньої і зовнішньої політики, проведення розвідувальної діяльності є дуже важливою складовою гарантії національної безпеки. У зв'язку з цим міністром оборони разом з ГУР була ініційована розробка цього документа", - сказав прес-секретар ГУР Міноборони Микола Красний.
За його словами, прийняття цих змін дозволить ефективніше використовувати сили і засоби розвідки для вирішення задач, що визначаються президентом в інтересах забезпечення національної безпеки.
Колишній начальник ГУР Олександр Галака не бачить явних причин для появи ініціативи Міноборони і глави держави.
"Зрозуміло, що просто так виходити на президента з такими пропозиціями ніхто не буде - хтось добре обґрунтував цю справу. Думаю, це пов'язано з політичною кон'юнктурою, щоб показати свою активність і значимість", - сказав Галака.