Аратта - На головну

10 квітня 2025, четвер

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- в місті Батурин (Чернігівська область) 5 листопада 1702 року у генерального писаря Пилипа Орлика народився син Григор. Згодом вони будуть змушені покинути Україну. Пилип Орлик буде гетьманувати понад тридцять років, але більша частина його гетьманства пройде в еміграції. Григор Орлик стане визначним державним і військовим діячем Франції, генералом і довіреною особою короля Людовіка XV, отримає графський титул і велику кількість європейських нагород. В 1747 році Г.Орлик одружиться на Луїзі-Олені де Брюн де Дентельвіль і стане володарем значних земель у Франції. Під Парижем він буде мати замок. В середині ХХ ст. на землях, що колись належали Григору Орлику буде побудований міжнародний аеропорт “Орлі”...
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


На Марсі знайшли залишки гігантського озера

У світі науки 5508 переглядів

Опубліковано - 8.06.2010 14:43 | Всі новини | Версія для друку

На Марсі знайшли залишки гігантського озера
На Марсі знайшли залишки гігантського озера
У південній півкулі Червоної планети приблизно 4,5 - 3,5 млрд років тому було велике озеро, завдовжки більше 2000 кілометрів.

В минулому на Марсі існувало величезне озеро завдовжки близько двох тисяч кілометрів і завглибшки близько восьми кілометрів. Цю гіпотезу підтвердили геологічні дані, представлені на новій карті Червоної планети, складеної фахівцями інституту планетології при NASA.

Гігантське озеро було розташоване на місці нинішньої рівнини Еллада в південній півкулі планети. За даними науковців, утворилося воно, вочевидь, на місці падіння величезного метеориту приблизно 4,5 – 3,5 мільярда років тому.

Вчені під керівництвом доктора Леслі Блімастера підготували докладну геологічну карту регіону, засновану на даних багатьох марсіанських зондів, зокрема Viking Orbiter, Mars Odyssey та низки інших.

Аналіз знімків дозволив виявити на сході рівнини Еллада, яка є найбільшим ударним кратером на Марсі, шаруваті відкладення, які могли утворюватися тільки за умови існування в цьому районі великих відкритих водойм.

За словами Блімастера, цей тип відкладень міг виникнути внаслідок ерозії гірського кільця, що оточує Елладу, за умови існування тут гігантського озера. "Вдалося узгодити геологічні дані з колишніми дослідженнями, і встановити час існування цього передбачуваного озера - це початок і середина Ноєвої геологічної епохи, 4,5 - 3,5 мільярда років тому", - сказав Блімастер.

Він підкреслив, що нові дані дозволяють встановити, як змінювався клімат в історії Марса, як змінювалася гідросфера планети.

Сліди стародавніх озер присутні у багатьох районах Марса - так, минулого року інший колектив дослідників виявив одразу три відносно невеликих озера. Але остаточно існування води на Марсі було підтверджено зовсім недавно - у 2008 році зонд "Фенікс" зумів отримати її із замерзлого марсіанського ґрунту.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «У світі науки»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Людина – це духовна істота. Саме тепер на часі звернення до традицій і духовності рідного народу. Чесність, щирість, мудрість – ось що вимагається від нових людей України. Потрібна Нова Січ – Духовна Січ! ”
О.Бердник, український філософ і письменник, засновник Української Духовної Республіки

 
Реклама на порталі
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2025.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.