![]() |
Президент не прийшов на засідання уряду |
Постійний представник президента при уряді Арсеній Яценюк пояснює, що Віктор Ющенко не прийшов на засідання Кабміну у четвер, оскільки у цьому не було потреби.
“Це було суто внутрішнє засідання уряду за підсумками 8 місяців, оскільки макроекономічну динаміку можна зрозуміти за підсумками 9 місяців або року”, - сказав Яценюк журналістам.
За його словами, “Президент дочекається такого засідання уряду і візьме у ньому участь”.
Яценюк також вважає прийнятною постанову, ухвалену на засіданні Кабміну.
“Постанова абсолютно нормальна, тому яка може бути реакція? Постанова зовсім інша, ніж та, яка пропонувалася”, - сказав він.
Як відомо, проект постанови містив пункт з рекомендаціями звільнити 5 губернаторів. Однак під час засідання Кабміну міністр юстиції Роман Зварич заявив, що його відомство не робило правову експертизу цієї норми.
Після цього Віктор Янукович доручив провести таку експертизу і заявив про те, що підпише вивірений у юридичному відношенні документ. Також Янукович доручив створити комісії стосовно діяльності цих губернаторів.
“Після засідання урядової комісії і комісії секретаріату президента буде якесь конструктивне рішення (стосовно губернаторів). Але остаточне рішення залишається за президентом”, - повідомив Яценюк.
“Президент налаштований виключно на конструктивну роботу, і президент буде чітко відслідковувати роботу голів обласних адміністрацій. Якщо є підстави для звільнення, то це виключно рішення президента, і ці люди будуть звільнені. Якщо ні – то ці посадові особи далі працюватимуть в органах виконавчої влади”, - додав він.
За словами Яценюка, поки “з формально-юридичної точки зору у президента немає підстав розглядати питання перебування на своїх посадах тих людей, які згадуються у постанові Кабінету міністрів”.
Тим не менше, вже стає очевидною “війна під ковдрою” між Президентом і “антикризовим” урядом, сформованим одноіменою парламентською коаліцією. тим більше, що заздалегідь було відомо, що Президент звертався із проханням до уряду не ставити на порядок денний питання про губернаторів.
Відтак, напевно в кожного виборця, виникає логічне запитання: для чого, власне, обиралися народні депутати, для чого створювалася коаліція? Хіба для того, щоб насаджати на всі можливі й неможливі посади “своїх”, тобто за певною регіональною ознакою? В усякому разі, і це може підтвердити кожен виборець, поки що, наявність уряду й правлячої коаліції відчувається хіба що по скандалам навколо владних крісел та стрімкому зростанню цін на все й вся. І тому, поки що, кінця й краю не видно. Чи панове ставлять такий собі експеримент: на скільки ж вистачить народного терпіння?