У Росії кинули виклик офіційній пропаганді |
Передбачається, що плакати провисять в Петербурзі до 27 червня. Вони розміщені на перетині Ленінського проспекту і проспекту Маршала Жукова, неподалік від метро і залізничних станцій "Купчино" і "Старая дєрєвня".
На плакаті окрім гасла "За Батьківщину, без Сталіна" розміщена фотографія ветерана війни Аркадія Забежинського, який спростував відоме твердження, що солдати під час війни, йдучи в атаку, нібито кричали "За Батьківщину, за Сталіна". "Ніколи, ніде в окопах не чув, як солдати кричали 'За Сталіна!'", - заявив ветеран.
Спочатку АЖУР планувало повісити свої плакати на початку травня, проте в агентстві, що розміщує зовнішню рекламу, заявили журналістам, що "є негласне розпорядження про те, що все, що пов'язане з символікою 9 травня, повинне проходити узгодження із Смольним".
У 2010 році в Санкт-Петербурзі вже з'являлося публічне зображення Йосипа Сталіна. На початку травня портрет генералісимуса був нанесений на автобус маршруту 187-к, велика частина якого проходить по Невському проспекту. Проте через день після виходу автобуса на маршрут супротивники появи Сталіна в суспільних місцях зафарбували його портрет.
Напередодні святкування 9 травня гасло "За батьківщину без Сталіна" було відмічене також в журналі "Сноб", який приклав до одного зі своїх номерів дві закладки з цими словами.