![]() |
У ПАРЕ врешті помітили, що Україна впевнено суне у совок |
Про це йдеться в їхній інформаційній записці за результатами відвідування України, яку вони оприлюднили на засіданні ПАРЄ у вівторок, повідомила член української делегації Ольга Герасим'юк.
Вона зазначила, що доповідачки констатували, що влада демонструє рекордні швидкості при формуванні своїх вертикалей і горизонталей.
"Це можна вітати, бо влада демонструє прагнення до єдності та стабільності, чого не було раніше, з іншого боку турбує те, що це носить ознаки концентрації влади в одних руках і загрозу для демократії", - зазначила вона і додала, що загалом "записка носить достатньої жорсткий характер".
За словами Герасим'юк, під час доповіді Репс зазначила, що в Україні відбувається "російська схема". "Репс це пояснила спробою обмежити свободу зібрань, проблемами із свободою слова, свободою думок", - сказала Герасим'юк.
За її словами, співдоповідчки також наголошують на неприйнятності способом, у який парламент останнім часом імплементує законопроекти.
"Робота парламенту також відбувається в той спосіб, коли опозиція не має свого місця і ролі у прийнятті рішень", - навела слова доповідачів Герасим'юк.
Також за її словами, Репс та Вольвенд приділили увагу ролі голови СБУ Валерія Хорошковського, яка викликає у них стурбованість.
"Викликає питання призначення Хорошковського членом вищої ради юстиції, не дивлячись на потенційний конфлікт інтересів, як голови СБУ. Також говорили про те, що дуже тривожним фактором є його наближеність до президента, володіння телеканалом Інтер, а також те, що головний державний канал перебуває в полі зору цього менеджера, мається на увазі УТ -1", - сказала вона.
Також доповідачки наголосила, що "країна дуже серйозно поділена на схід і захід, що є регрес у захисті прав людини, що толерантність і всі необхідні демократичні норми, які демонструвала Україна, на сьогодні є під загрозою".
"Сьогодні відбувся такий явний кидок назад до радянського союзу", - навела слова доповідачів Герасим'юк.
Вона додала, що Репс та Вольвенд констатували відсутність заходів по боротьбі з корупцією.
"Вони чекають, що судова реформа і деякі інші проекти, як і було обіцяно Президентом Януковичем, будуть передані Венеціанській комісії, але досі ніякого немає руху в цьому напрямку, тому вони цим теж дуже стурбовані", - зазначила Герасим'юк.