Аратта - На головну

10 квітня 2025, четвер

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- свій шлях до Місяця радянський «Луноход» розпочав в Україні. Для підготовки команди, що ним керувала, та для випробовувань самого апарата в кримських горах під Сімферополем було створено спеціальний «місяцедром». У 70-х на Місяць було запущено всього два «трактори» — «Луноход-1» та «Луноход-2». Під час виконання місячної місії «трактористи» теж знаходилися в Криму — у центрі керування в селищі Шкільне. Пізніше зі Шкільного керували роботою космічних кораблів «Союз», брали участь у здійсненні першої міжнародної стиковки «Союз»-«Аполон», відстежували перший, і єдиний, політ радянського «човника» «Буран». Після проголошення незалежності України центр у Криму було майже повністю знищено...
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Німецька космічна місія для унікальної 3D-моделі Землі

Технології 6071 перегляд

Опубліковано - 22.06.2010 19:18 | Всі новини | Версія для друку

Німецька космічна місія для унікальної 3D-моделі Землі
Німецька космічна місія для унікальної 3D-моделі Землі
Українсько-російська ракета «Дніпро» вивела у понеділок вранці на орбіту німецький супутник «Tandem-X». Упродовж трьох років він збиратиме інформацію для створення єдиної у своєму роді тривимірної моделі планети Земля.

Ракетоносій «Дніпро» з німецьким радарним супутником на борту стартував з космодрому в казахському Байконурі о 4:14 за середньоєвропейським часом, а вже через півгодини подав перші сигнали зі своєї орбіти. Як повідомив Німецький центр авіації та космонавтики, старт пройшов зразково, і супутник почав виконувати свою амбітну місію.

Неймовірна точність і колосальна кількість даних

Разом із супутником-близнюком «Terrasar-X», який вже з 2007 року перебуває в космосі, «Tandem-X» упродовж трьох років кружлятиме навколо Землі, збираючи дані для тривимірної моделі планети, що матиме досі нечувану точність. За прогнозами, похибка відображення, яке має виникнути в результаті, буде складати в середньому всього два метри. Ефект тривимірності для такої моделі має виникнути в результаті того, що супутники літатимуть на близьких, але різних позиціях над Землею, тому знімки будуть робитися під різними кутами. Це принцип, схожий на той, за яким функціонує людський зір і дозволяє людині мати просторове бачення навколишнього середовища.

Орбіти супутників перебувають на висоті 154 кілометри над поверхнею Землі, а швидкість польоту складає 28 тисяч кілометрів на годину. У результаті унікальної космічної місії буде зібрано колосальну кількість цифрових даних. Їхній обсяг має сягнути 1,5 петабайти. Для наочного порівняння: якщо зберегти ці дані на DVD, які потім скласти один на один, то мала б виникнути башта заввишки 430 метрів.

Унікальність і практична цінність

Після завершення проекту Німеччина буде мати найбільшу в світі базу даних про зовнішній вигляд нашої планети. Вони є дуже важливим для багатьох галузей, зокрема для дослідження зміни поверхні Землі, боротьби з природними катастрофами, гарантування безпеки, містобудування, геології та геодезії. За повідомленнями Німецького центру авіації та космонавтики, є вже й кілька десятків комерційних компаній, які зацікавлені в цих даних.

Загалом у місію зі створення тривимірної моделі Землі інвестували 165 мільйонів. Її старт уже двічі відкладався через різні проблеми. Обидва супутники - як «Terrasar-X», так і «Tandem-X» - були побудовані в Фрідріхсгафені (Німеччина) у співпраці між Німецьким центром авіації та космонавтики і європейським аерокосмічним підприємством Astrium.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Технології»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Якщо народ позбавити його історії, то через покоління він перетвориться на натовп, а ще через покоління ним можна буде управляти ”
Йозеф Геббельс

 
Реклама на порталі
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2025.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.