Аратта - На головну

23 травня 2025, п`ятниця

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- Київ був найбільшим містом Європи у ХІ сторіччі, в п’ятдесят разів більшим за Лондон, в десять – за Париж. Досяг свого розквіту за Ярослава Мудрого (1010-1054 н.е.), який поріднився з королівськими родинами Франції, Норвегії, Румунії та Польщі. Німецький церковний діяч XІ століття єпископ із Саксонії Титмар Мерзебурзький у своїй «Хроніці» у 1012 - 1018 роках, характеризує Київ як «велике місто, у якому більш 400 церков, 8 ринків, незліченна кількість жителів». На початку ХІ століття теперішня столиця України мала 50 тисяч населення. Для порівняння, у Лондоні на той час мешкало 20 тисяч жителів. Німецький хроніст XІ століття Адам Бременський називав Київ «суперником костянтинопільського скіпетра, найчарівнішої прикраси Греції».
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Сьогодні українці з усього світу зібралися на конгрес

Національне питання 6796 переглядів

Опубліковано - 23.06.2010 15:32 | Всі новини | Версія для друку

Сьогодні українці з усього світу зібралися на конгрес
Сьогодні українці з усього світу зібралися на конгрес
Сьогодні у Львові розпочався III Міжнародний конгрес української діаспори. Три дні поспіль більше 400 учасників зібрання обговорюватимуть проблеми світового українства у світі, яке претендує на роль посередника між Україною і міжнародною спільнотою.

Що очікують від конгресу української діаспори його учасники?

У Львів приїхали представники української діаспори з майже 30 країн світу. Вони говоритимуть не лише про проблеми своєї громади, але й про те, що Україна мало опікується українцями за кордоном, досі не вироблена програма співпраці зі світовим українством. А ще не оминуть увагою закордонні українці тему політики, яку проводить нова українська влада.

Україна не дбає про українців за кордоном

Українська діаспора Угорщини начислює близько 6 тисяч осіб, а реально це 10 тисяч, зауважила Голова Європейського союзу українців і водночас голова Товариства українців Угорщини Ярослава Хортячі. За чисельністю громада посідає шосте місце. Нині українська спільнота в Угорщині не відчуває підтримки з боку України і негативно оцінює політику нової влади.

«Це два дні спільного мислення, що ми можемо спільно зробити в усіх напрямках роботи від освіти і до презентації українців тут і у світі. Але ми відчуваємо, що скоро не нам буде потрібна підтримка і допомога, а українцям в Україні, яких нова влада заганяє у глухий кут і очікую, чи виживе чи ні національна ідея», каже Ярослава Хортячі.

Михайло Плахотнюк, голова українського культурного центру «Світанок» приїхав з Казахстану, Семипалатинська. Він вважає, що сьогодні Україна втрачає демократичні цінності і хоче почути думку інших представників світового українства. Михайло Плахотнюк зазначив, що громада в Казахстані потребує допомоги для підтримки мистецьких колективів.

«Я на конгресі хочу поділитись нашими наробками, а вони є, а також почути інших людей, як вони живуть і працюють, які мають проблеми. Останні 10 років від України громада в Казахстані не отримала жодної підтримки. Мені, скажімо, для народного колективу дуже потрібні нові костюми. Самі пошити не даємо ради, є проблеми у придбанні музичних інструментів, але 20 років ми вже існуємо і працюємо, щоб передати дітям українське слово, культуру».

Конгрес ухвалить звернення до Уряду

Конгрес світового українства планує ухвалити документ до Уряду з проханням створити окреме відомство чи міністерство, яке б займалось питаннями співпраці з українською діаспорою. Представники якої сьогодні не знають до кого апелювати. Адже мова йде і про обміни між школярами та студентами, громадськими організаціями, розвиток освітніх, культурних, соціальних програм.

Дехто з учасників конгресу зазначав у переддень, що важливо аби українські громади за кордоном не були зачиненими для інших національностей. Адже ті, хто пізнає і полюбить традиції, звичаї, мову, культуру українського народу, ставитимуться до України з симпатією.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Національне питання»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Світ відповідав розмірам людини,
І людина була мірилом всіх речей”

Михайло Волошин

 
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2025.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.