У кіпрському аеропорту затримали російського шпигуна |
Метсоса затримала за запитом від США і за звинуваченнями він є одним із 11 фігурантів справи про шпигунство.
Під час затримання 54-річний Метсос планував відлетіти з Кіпру до Будапешта. В даний час його відпустили під заставу в розмірі $ 20 тис. Питання його екстрадиції до США суд розгляне протягом 30 днів.
"Метсос розшукується в США за підозрою в шпигунстві і відмиванні грошей. Він є громадянином Канади, проте при собі у нього виявили і американський паспорт", - повідомив представник поліції Ларнаки Міхаліс Катсунотос.
27 червня в США було затримано десять осіб підозрюваних у шпигунстві на користь Росії. Згідно із заявою американського міністерства юстиції, заарештовані люди, імовірно, працювали на російський уряд.
Заарештовані тривалий час жили в США, причому більшість із них - під виглядом подружніх пар. Як випливає з матеріалів справи, якими володіють ЗМІ , основним завданням розвідників було налагодження зв'язків серед впливових політиків США і вербування потенційно корисних американців.
Так, відповідно до деяких даних, за більш ніж десять років проживання в США члени шпигунської мережі встановили тісний контакт із кількома видатними діячами США, серед яких неназваний політик-фінансист з Нью-Йорка, високопоставлений урядовець, вчений-ядерник та інші.
Тим часом американські ЗМІ описують деталі шпигунського скандалу. Зокрема повідомляється, що заарештовані користувалися азбукою Морзе, невидимим чорнилом та вдавалися до інших трюків, більш відомих за детективам і художніми фільмами часів холодної війни.
28 червня в США відбулися перші слухання у справі передбачуваних "російських шпигунів", їм загрожує від п'яти до 20 років в'язниці.
МЗС РФ також вивчає повідомлення про затримання в США групи осіб за звинуваченням у шпигунстві на користь Росії, вважаючи їх поки суперечливими.Від будь-яких коментарів у МЗС утримались.Також не коментує інформацію про шпигунів Служба зовнішньої розвідки Росії.