Аратта - На головну

22 грудня 2024, неділя

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- свій шлях до Місяця радянський «Луноход» розпочав в Україні. Для підготовки команди, що ним керувала, та для випробовувань самого апарата в кримських горах під Сімферополем було створено спеціальний «місяцедром». У 70-х на Місяць було запущено всього два «трактори» — «Луноход-1» та «Луноход-2». Під час виконання місячної місії «трактористи» теж знаходилися в Криму — у центрі керування в селищі Шкільне. Пізніше зі Шкільного керували роботою космічних кораблів «Союз», брали участь у здійсненні першої міжнародної стиковки «Союз»-«Аполон», відстежували перший, і єдиний, політ радянського «човника» «Буран». Після проголошення незалежності України центр у Криму було майже повністю знищено...
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Бундестаг чекає від України розслідування

Скандал 4137 переглядів

Опубліковано - 30.06.2010 11:27 | Всі новини | Версія для друку

Ґунтер Кріхбаум (ХДС/ХСС) є членом німецько-української міжпарламентської групи
Ґунтер Кріхбаум (ХДС/ХСС) є членом німецько-української міжпарламентської групи
Погрози депортувати з України представника фонду Аденауера викликали стурбованість серед депутатів Бундестагу.

Глава комітету з питань Європи Ґунтер Кріхбаум в інтерв’ю Deutsche Welle застеріг від негативних наслідків.

Deutsche Welle: Пане Кріхбаум, у Бундестазі звернули увагу на інцидент із затриманням в аеропорту «Бориспіль» керівника представництва Фонду Аденауера у Києві Ніко Ланґе?

Ґунтер Кріхбаум: Звісно! Депутати звернули увагу на це і були неабияк спантеличені. Важливо, аби зараз відбулося повноцінне розслідування інциденту. Ми дуже стурбовані. І це стосується не лише умов роботи німецьких фондів в Україні. Йдеться про значно більше. Йдеться насамперед про те, яке значення має свобода слова і вираження думки в Україні, яка постійно заявляє про прагнення наближатися до європейських стандартів. Свобода вираження думки потрібна не лише фондам, але й громадським організаціям, усім громадянам.

Наскільки такі дії влади є сумісними з курсом європейської інтеграції? Це може відбитися на відносинах з Німеччиною?

З курсом європейської інтеграції не може бути сумісним, коли обмежують демократію і права людини. Ці події можуть обтяжити німецько-українські відносини. Саме тому важливо розслідувати те, що відбулося. Я дуже на це сподіваюся. Водночас, треба зауважити - підтверджується саме те, про що писав у своїх звітах пан Ланґе. На жаль, події засвідчили його правоту. (Від редакції: Ніко Ланґе писав про авторитарні тенденції в Україні після зміни влади у січні). Сподіваюся, це залишиться поодиноким випадком, а не стане у майбутньому частиною системи. Не хочеться, щоби це стало способом залякування людей: мовляв, «дивіться, ми можемо таке робити навіть з представниками Фонду Аденауера». Якщо все зведеться саме до цього, то німецький уряд не залишить це без коментарів.

Неофіційно пану Ланґе сказали про «непорозуміння». Але офіційних пояснень з Києва немає досі. Берлін влаштовує така ситуація?

Це абсолютно неприйнятно! Україна зараз веде переговори про Асоціацію з Європейським Союзом. Ця угода у майбутньому буде предметом розгляду Бундестагу. Я не можу собі уявити, що німецький парламент, зокрема фракція ХДС/ХСС, схвалить цей документ, якщо все залишиться так, як є. Я можу лише закликати українське керівництво із повною серйозністю поставитися до цього питання. Розслідувати цей інцидент - в інтересах Києва.
До теми:
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Скандал»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Справедливість без сили і сила без справедливості - обидві потворні”
Жозеф Жубер

 
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.