Аратта - На головну

21 грудня 2024, субота

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- в Україні знаходиться унікальний міст, що пролягає між правим берегом однієї річки. Не вірите? Можете переконатися на власні очі, якщо відвідаєте Кам’янець-Подільську фортецю, що на Хмельниччині. Стара фортеця розташована на скелястому острові, охопленому петлею каньйону річки Смотрич. Таким чином, міст, що веде до фортеці, пролягає між двома точками правого берегу однієї річки. Крім того, ми не знайшли більше прикладів у світі, коли б міст тримався без усіляких підпор, а спирався б тільки на скелі. За однією з гіпотез, цей міст було зведено римлянами ще у II столітті під час походу Траянового війська на Дакію. Нині Кам’янецька фортифікація включена до переліку ЮНЕСКО
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Вчені наблизилися до розгадки походження Місяця

У світі науки 5736 переглядів

Опубліковано - 5.07.2010 18:32 | Всі новини | Версія для друку

Вчені наблизилися до розгадки походження Місяця
Вчені наблизилися до розгадки походження Місяця
Японський зонд Кагуя виявив на Місяці породоутворюючий мінерал олівін. Мінерал містить магній і залізо, і входить до складу мантії Землі.

Це відкриття дозволить вченим прояснити питання походження супутника.

Згідно з даними більшості астрономів, Місяць утворився близько 4,5 мільярда років тому, при зіткненні Землі з великим небесним тілом, яке вибило з молодої планети величезний шматок розплавленої матерії. Майбутній Місяць був покритий океаном лави, на поверхні якої плавали легкі речовини, затверділі в кору; важкі речовини в свою чергу потонули і згодом сформували місячну мантію.

Вважається, що процеси, що відбувалися при формуванні Місяця, нагадували процеси, що мали місце на Землі. На нашій планеті одним з основних компонентів мантії є олівін, проте на Місяці його виявити не вдавалося - всі свідчення існування цього мінералу були ненадійними.

Автори нової роботи вважають, що олівін разом з іншими речовинами мантії був викинутий наверх через зруйновані астероїдами при падінні ділянки кори.

Астрономи зазначають, що досі дослідникам не вдавалося виявити на поверхні Місяця породу, яка б походила з мантії, а не з різних частин кори. Втім, як зазначають самі автори, для того щоб стверджувати, що олівін є саме в мантії, а не в нижній частині кори, необхідні додаткові дослідження.

Нагадаємо, 15 червня повідомлялося, що американські вчені встановили, що води на Місяці в сотні разів більше, ніж передбачалося.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «У світі науки»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Коли ми не знаємо собі ціни, то чого ми варті?”
Микола Левицький

 
Реклама на порталі
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.