Аратта - На головну

21 грудня 2024, субота

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- в містечку Глухів (Сумська область) 12 травня 1870 року, поширилися звістка, що їх знаменитому земляку Артемію Яковичу Терещенко, відомому цукрозаводчику та меценату височайшим указом надано потомственне дворянство. Сини згодом гідно продовжували його справу. А от численні онуки, вже стали прикладати свої здібності в інших іпостасях. Михайло Іванович Терещенко був міністром фінансів та закордонних справ в уряді О.Керенського; Федір Федорович Терещенко був талановитим авіаконструктором, вельми високо цінувався Жуковським, й літаки його конструкцій були прийняті на озброєння російською армією в І Світовій війні...
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Депресія спричиняє недоумство

Охорона здоров`я 7849 переглядів

Опубліковано - 7.07.2010 16:54 | Всі новини | Версія для друку

Депресія спричиняє недоумство
Депресія спричиняє недоумство
Американські вчені встановили, що депресія підвищує ризик розвитку недоумства.

Дослідники спостерігали 949 людей протягом 17 років. На початку вивчення ніхто з них не мав симптомів деменції, але 125 осіб (13%) страждали на депресію, повідомляє Компьюлєнта.

До кінця експерименту середній вік випробовуваних становив 79 років. У 164-х було діагностовано недоумство, причому у 136 - хвороба Альцгеймера. Недуг вразив 22% тих, у кого на початку дослідження була виявлена депресія, і 17% інших. Іншими словами, розчарування життям збільшило ризик розвитку хвороби на вагомі 70%.

Десятирічний абсолютний ризик виникнення деменції склав 0,21 для людей без симптомів депресії і 0,34 - для людей з ними. На результати не вплинули такі фактори, як вік, стать, освіта і наявність гена APOE, пов`язаного з хворобою Альцгеймера.

"Поки що рано говорити про те, що депресія спричиняє недоумство, але можна виділити кілька способів, якими вона може вплинути на розвиток деменції, - пояснює автор дослідження Джейн Сачінскі з Медичної школи Массачусетського університету. - Наприклад, при депресії відбувається запалення мозкової тканини, збільшується концентрація певних білків у мозку - все це може сприяти недоумства. Крім того, тривала депресія впливає на спосіб життя: змінюється ставлення до дієти, фізкультури та соціалізації - і це теж підвищує ризик".

Дане дослідження є одним з найбільших і найтривалішим з присвячених зв`язку між депресією і деменцією. Попередні експерименти дали суперечливі результати.

Дослідження опубліковане в журналі “Neurology”
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Охорона здоров`я»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

...пaтpіoтизм вeликoгo нapoдa має бути віpoю у вeликy і світову міcію цього нapoдa, інакше це бyдe нaціoнaлізм пpoвінційний, зaмкнений і позбавлений світових перспектив.”
Микола Бердяєв

 
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.