Аратта - На головну

10 січня 2025, п`ятниця

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- в Україні знаходиться унікальний міст, що пролягає між правим берегом однієї річки. Не вірите? Можете переконатися на власні очі, якщо відвідаєте Кам’янець-Подільську фортецю, що на Хмельниччині. Стара фортеця розташована на скелястому острові, охопленому петлею каньйону річки Смотрич. Таким чином, міст, що веде до фортеці, пролягає між двома точками правого берегу однієї річки. Крім того, ми не знайшли більше прикладів у світі, коли б міст тримався без усіляких підпор, а спирався б тільки на скелі. За однією з гіпотез, цей міст було зведено римлянами ще у II столітті під час походу Траянового війська на Дакію. Нині Кам’янецька фортифікація включена до переліку ЮНЕСКО
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Агітки і життя. Куди зникають українські мільйонери?

Влада 3956 переглядів

Опубліковано - 7.07.2010 22:21 | Всі новини | Версія для друку

Агітки і життя.  Куди зникають українські мільйонери?
Агітки і життя. Куди зникають українські мільйонери?
Податкова адміністрація запевняє: сьогодні в Україні немає жодного мільярдера за рівнем доходів, а кількість мільйонерів, порівняно з минулим роком, зменшилась майже на 1300 громадян.

Соціологи пов’язують це зі спричиненим кризою переходом частини українського бізнесу в тіньовий сектор.

За кількістю мільйонерів лідирує Київ, Дніпропетровськ та Донецьк, а мільярду цього року не заробив ніхто, розповідає Степан Дусяк, директор Департаменту оподаткування фізичних осіб Державної податкової адміністрації. Йдеться не про все майно тієї чи іншої особи, а тільки про її задекларовані доходи, наголосив податківець.

«Майже ніхто із українців не розбагатів – навпаки, вони збідніли. Тому що вартість їхніх активів зменшилася у зв’язку із кризою, – зауважує він. – Так, звичайно, у нас є мільйонери, але декларацію подавати про свій статок… От у тій декларації ми б побачили: якщо у нього є кілька квартир у Києві, та ще плюс будинок, то це точно мільйонер, тим більше доларовий».

На результати декларування доходів вплинула фінансово-економічна ситуація минулого року, вважає Степан Дусяк. Покращення поки що немає, сума задекларованих доходів, зокрема, інвестиційних, порівняно з минулим роком зменшилась майже на 4 мільярди гривень.

Багато українців переходить у «тіньовий сектор»

Деклараційна кампанія показала, що, по-перше, рівень життя українців продовжує поступово падати, а по-друге, багато громадян почало переводити свої доходи у «тінь», зазначає Людмила Черенько, начальник відділу досліджень рівня життя Інституту демографії та соціальних досліджень Академії наук.

До кризи тіньовий сектор української економіки поступово зменшувався, і були надії, що великі фірми, чиї прибутки складають мільйони гривень, вийдуть «із тіні», говорить соціолог.

«Зазвичай, от економічна криза починається, а десь через рік зменшуються доходи людей, знижуються показники життєвого рівня, – пояснює вона. – Але ця криза унікальна. Обвал рівня життя стався миттєво, разом із економічною кризою».

Головне завдання для України соціолог бачить у стабілізації економіки. Коли це станеться, за рік-два ситуація нормалізуються, і можна буде говорити про докризові тенденції виведення «на світло» українського бізнесу. А поки цього не трапилось, Людмила Черенько прогнозує наразі зменшення кількості робочих місць та подальшу «тінізацію» доходів українських громадян.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Влада»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Ми захоплюємося старовиною, але живемо сучасністю ”
Овідій

 
Реклама на порталі
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2025.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.