Аратта - На головну

9 травня 2024, четвер

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- першою Українською конституцією вважається документ «Пакти і Конституція прав і вольностей запорозького війська», складений гетьманом Пилипом Орликом у 1710 році. Історики мають різні думки щодо того, чи був цей документ Конституцією у сучасному розумінні цього слова або прогресивним твором, який випередив свій час, адже перші Конституції в Європі і США з’явилися лише за сімдесят років потому. Реальної сили Конституція Пилипа Орлика так і не набула, оскільки складалася вона на чужині та її укладачі не мали змоги повернутися в країну. Але в історії вона залишилася як оригінальна правова пам’ятка, яка вперше в Європі обгрунтовує можливість існування парламентської демократичної республіки.
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Київрада догодила московським попам і громадянові Гундяєву

Самоврядування Регіон: м.Київ 7427 переглядів

Опубліковано - 8.07.2010 14:45 | Всі новини | Версія для друку

Київрада догодила московським попам і громадянові Гундяєву
Київрада догодила московським попам і громадянові Гундяєву
Київська міська рада прийняла рішення про перейменування частини вулиці Івана Мазепи - від площі Слави до площі Великої Вітчизняної війни - на вулицю Лаврську.

За це проголосували сьогодні 64 з 113 присутніх у залі депутатів.

Проект рішення був внесений з голосу до порядку денного депутатом Віталієм Журавським. Він нагадав про історичну назву вулиці, яку пропонується перейменувати, і сказав, що у картах 1905 року вулиця називається як Дорога до Лаври.

Зі свого боку депутат Олександр Бригинець як керівник комісії Київради з питань культурі, звернув увагу на те, що частина вулиці, яка залишає свою назву – Івана Мазепи, дуже незначна і на ній розташовані лише близько 10 будинків. «Це ганьба», - заявив Бригинець.

Крім того, він висловив думку, що своїм рішенням про перейменування Київрада може спровокувати ідеологічну війну в столиці. На переконання Бригинця, по даному питанню необхідно провести громадський референдум.

Як повідомлялося раніше, 25 жовтня 2007 року Київрада перейменувала вул. Січневого повстання (Печерський район столиці) у вул. Івана Мазепи.

На початку червня цього року КМДА одержала від однієї з православних церков листа з проханням перейменувати вулицю на Лаврську.

Прес-служба КМДА повідомила, що у зверненні йдеться про повернення зазначеній вулиці історичної назви, яку вулиця мала до перейменування на вулицю Січневого повстання, а потім на Івана Мазепи.

У свою чергу, на сайті Української народної партії того ж дня була оприлюднена інформація, що на засіданні Київради з питань туризму депутат і на той час заступник голови КМДА Журавський повідомив про звернення глави Російської православної церкви ("православного відділу Кремля", як його вдало охрестили ЗМІ) Патріарха Кирила до київських урядовців про перейменування вулиці. УНП тоді виступила із заявою проти перейменування вулиці І.Мазепи «на догоду Москві», «оскільки це може принизити гідність українців».

Трохи пізніше голова Синодального інформаційного відділу Московського патріархату Володимир Легойда у коментарі УНІАН-Релігії заявив, що Патріарх Московський і всієї Русі Кирил не звертався до українських властей з проханням перейменувати вулицю Івана Мазепи на Лаврську.

7 липня постійна комісія Київради з питань культури та туризму вдруге вирішила не підтримувати проект рішення про перейменування частини вулиці Івана Мазепи на Лаврську.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Самоврядування»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Найкращі закони народжуються зі звичаїв”
Жозеф Жубер

 
Подорожуйте Україною комфортно і без обмежень!
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.